Hakkımda

Kimim ben?

20 yaşındayım ve İzmir’de yaşıyorum. Kodlamayla ilk kez 12 yaşımda, HTML’i öğrenerek tanıştım. Ardından lisedeki alanım Web Programcılığı idi ve şu an Yönetim Bilişim Sistemleri okumaktayım.


Yaklaşık 8 senedir kodlama/yazılımla ilgileniyorum. Üzerinde çalıştığım bir oyun ve bir mobil uygulama projem var fakat henüz yayınladığım bir proje bulunmuyor. Bunların yanında yaklaşık 6 senedir politikayla ilgileniyorum ve yaklaşık 3 senedir düzenli olarak dizi/film izliyor, inceleme yazıyorum.


Daha önce farklı isimlerde birkaç site yönettim fakat yeterli zamanı ayıramadığım için hepsini kapatmak zorunda kaldım. İlk ve tek kez bir ekibe bağlı olarak “9BGY” isimli sitede birkaç ay yazarlık yaptım.


Burada yapmak istediğim şey, genelden farklı olarak, çoğunlukla bağımsız yapımları incelemek ve onları oldukça fazla kişiyle buluşturabilmek. Aylık birkaç liralık reklam kazançları haricinde hiçbir şekilde kâr elde etme amacım da bulunmuyor ayrıca. Bağımsız oyunların yanında izlediğim dizi ve filmleri inceleyeceğim; kullandığım programlardan bahsedeceğim; oynadığım uzun soluklu oyunlar hakkında sizlere rehber yazıları hazırlayacağım.


Eğer bağımsız geliştirici olarak bir projeye, uygulamaya veya oyuna sahipseniz, lütfen en kısa sürede projenize sitemde yer vermem için benimle iletişime geçin. Ayrıca diğer tüm işler (reklam, iş birliği, öneri ve benzeri) için contact[at]cenkbaytinaz[dot]com adresinden bana ulaşabilirsiniz.