Valve Nedir?

Valve, Ağustos 1996’da daha önceden Microsoft’ta çalışan Gabe Newell ve Mike Harrington tarafından kurulmuştur. Genellikle video oyunu geliştiriciliği ve yayımcılığı yapan şirket, dünyadaki birçok popüler oyun serisinin de yaratıcısı konumundadır. Valve’ın geliştirdiği oyunların arasında Half-Life ve Counter-Strike gibi ülkemizde de oldukça sevilen ve günümüzde bile büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan oyun serileri de bulunmaktadır. Ayrıca Valve, geliştiricisi olduğu Source oyun motoru ile kendi geliştirdiği oyunların yanı sıra,

Valve Oyunları Nelerdir?

Kurulduğu günden bugüne birbirinden eşsiz ve sevilen oyunlar üreten Valve, Half-Life, Counter-Strike, Day of Defeat, Team Fortress, Portal, Left 4 Dead gibi oyun serilerinin yaratıcısıdır. Ayrıca Valve, dünyanın en popüler MOBA oyunlarından birisi olan Dota 2’nin ve milyonlarca oyuncunun kullandığı Steam platformunun da yaratıcısıdır.

Source Oyun Motoru Nedir?

Valve tarafından geliştirilen Source oyun motoru, Valve’ın geliştirdiği oyunların yanı sıra Garry’s Mod, The Stanley Parable, Insurgency, The Ship, Titanfall, Titanfall 2 ve Apex Legends gibi oyunların geliştirilme sürecinde de kullanıldı. Source oyun motoru 2015 yılında güncellenerek Source 2 adıyla yenilenerek piyasaya çıktı ve yenilenmiş bu oyun motoru, ilk olarak Dota 2’nin Source’dan Source 2’ye uyarlanmasında kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.