İnceleme | Stonehearth

Stonehearth Nedir?

Stonehearth, 25 Temmuz 2018 tarihinde yayımlanan, geliştiriciliğini Radiant Entertainment’ın yaptığı bağımsız bir şehir kurma simülasyonu oyunudur. Karelerden oluşan grafiklere ve oldukça basit, rahat bir oynanışa sahip olan oyunda, bir grup insana liderlik ederek yerleşim yeri kuruyor, onlara yiyecek yemek ve barınacak yer imkanları sağlıyor ve topluluğumuzu savunmaları için silahlandırıyoruz. Herkesin farklı bir iş ile uğraştığı ve tüm gelir sisteminin vergiler üzerinden işlendiği Stonehearth, son yılların en başarılı koloni simülatörü olarak ön plana çıkmayı başarıyor.

Stonehearth Nasıl Oynanır?

Stonehearth, birçok şehir kurma simülasyonu oyunundan alışık olunan temel oynanışa sahiptir. Genel olarak oyun boyunca birbirinden farklı yapılar inşa ederek ilerliyor ve tüm süreci eksiksiz idare etmeye, topluluğumuzun ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Öncelikle birkaç tarım alanı ile topluluğa yeterli olacak kadar gıda stokluyor, ardından da insanların gece rahat ve güvende uyuyabilmeleri için onlara içerisinde bir yatağın bulunduğu birer ev yapıyoruz. Hatta, insanların yedikleri yiyeceklerden tam anlamıyla faydalanabilmeleri için onları yemek masalarında yemeleri bile önem arz ediyor ve biz, tüm bu basit ihtiyaçları da eksiksiz karşılamak için çabalıyoruz. Ekonomik süreçler ise vatandaşlarımızın mutluluğuna bağlı olarak toplanan vergilerden idare ediliyor.

Stonehearth Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Stonehearth sistem gereksinimleri ortalama seviyededir ve neredeyse birçok bilgisayar ile Stonehearth‘ı oynamanız mümkündür. Stonehearth‘ı oynayabilmeniz için gerekenler;

  • En az Windows 7 (Service Pack 1) işletim sistemi,
  • En az 1.7 GHz hızında bir işlemci,
  • En az Intel HD 4000, NVIDIA GeForce GT 430, Radeon HD 7570M veya eş değeri bir ekran kartı,
  • En az 4 GB RAM,
  • En az 2 GB depolama alanı.

Stonehearth Oynanır Mı?

Steam üzerinden yüzde 77 olumlu inceleme yorumu almış olan Stonehearth, birçok şehir kurma simülasyonu oyuncusu tarafından oldukça sevilmiştir. Steam üzerinden yaklaşık 1 milyon kopya satmayı başaran oyun, şu an için 32 TL’ye satılıyor. Maalesef Stonehearth Türkçe dil desteği yok fakat Stonehearth sistem gereksinimleri ortalama düzeyde ve birçok oyuncu tarafından rahatlıkla deneyimlenebilir. Stonehearth hakkında düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilir ve Stonehearth inceleme yazısına katkıda bulunabilirsiniz.

Stonehearth’a puanımız: 86/100  

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.