İnceleme | Late Shift

Late Shift Nedir?

Late Shift, 18 Nisan 2017 tarihinde yayımlanan, geliştiriciliğini CtrlMovie’nin ve yayıncılığını Wales Interactive’in yaptığı suç türünde bir FMV (Full Motion Video) oyunudur. Temel olarak FMV oyunları, bilinen video oyunlarından farklı olarak gerçek görüntülere sahip oluyorlar ve oyun, aslında bir dizi ya da film gibi devam ediyor. Geceleri otoparkta çalışarak harçlığını kazanan bir üniversite öğrencisi olan ana karakter, tüm olayların hızla yaşanmasının ardından kendisini hem aniden hem de zorla bir soygun planının içerisinde buluyor.

Late Shift Nasıl Oynanır?

Basitçe “maceranı sen seç” türündeki oyunlarla aynı oynanışa sahip olan Late Shift, çoğunlukla diyaloglarla ilerliyor ve bir tercih yapmanız, karar vermeniz gerektiğinde ne yapacağınızı veya ne söyleyeceğini seçebiliyorsunuz. Oyun her ne kadar seçimlerin önemli olduğu (choices matter) The Walking Dead, The Wolf Among Us ve Life is Strange gibi oyunlar kadar detaylı seçeneklere ve yoğun bir hikayeye sahip olmasa da, oyuncuya belirli yerlerde karar verme olanağı sunuyor ve senaryo, bu kararlara göre şekil değiştirebiliyor.

Late Shift Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Bir FMV oyunu olan Late Shift, sisteminize neredeyse hiç yük bindirmiyor. Late Shift sistem gereksinimleri oldukça düşük seviyede ve neredeyse birçok oyuncu, bu oyunu rahatlıkla deneyimleyebilir. İşte, Late Shift‘i oynayabilmeniz için gereken minimum gereksinimler;

  • En az Windows 7 (32-bit) işletim sistemi,
  • En az 2.0 GHz hızında bir işlemci,
  • En az DirectX 11.0 sürümünü destekleyen bir ekran kartı,
  • En az 2 GB RAM,
  • En az 7 GB depolama alanı.

Late Shift Oynanır Mı?

Late Shift, Steam üzerinden 200 binin üzerinde kopya satmayı başarmış, oyuncular tarafından da oldukça sevilmiş bir FMV oyunudur. Her ne kadar daha önce de bahsettiğimiz gibi hikayesi yoğun olmasa ve seçenekler pek de bir anlam ifade etmiyormuş gibi görünse de, Late Shift‘i oynamak size oldukça keyifli bir deneyim yaşatabilir. Ayrıca Late Shift Türkçe dil desteği sunuyor ve Late Shift sistem gereksinimleri de oldukça düşük seviyede. Şu an için Steam’de 21 TL’ye satılan oyun, yüzde 87 oranında olumlu inceleme yorumu almış ve Metacritic puanı ise 79 olarak belirlenmiş. Ana hikayesi yaklaşık olarak 2 saat süren Late Shift‘in tüm senaryosunu görebilmeniz için 6 saatinizi ayırmanız gerekiyor. Late Shift hakkında düşüncelerinizi yorumlara yazabilir ve Late Shift inceleme yazısına katkıda bulunabilirsiniz.

Late Shift’e puanımız: 72/100  

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.