İnceleme | Coffee Talk

Coffee Talk Nedir?

Coffee Talk, 29 Ocak 2020 tarihinde yayımlanan, geliştiriciliğini ve yayıncılığını Toge Productions’ın yaptığı bağımsız bir konuşma simülasyonu oyunudur. Piksel grafiklere ve oldukça başarılı çizimlere, rahatlatıcı bir atmosfere sahip olan oyun, bir kafenin sahibi olan ana karakterimizin ve kafeye müşteri olarak gelenlerin diyaloglarından oluşuyor. Müşterilerimize isteklerine göre farklı içecekler yapabiliyor, aksi halde kurallara bağlı kalarak (mevcut tariflerle) standart içecekler hazırlayabiliyoruz. Coffee Talk oyunu, çoğunlukla diyaloglardan oluşuyor ve bu nedenle düz bir çizgide ilerliyor. Diyalogların haricinde kafe sahibi ve baristalık görevimizi yapıyor, mevcut tariflere ya da müşterilerimizin isteklerine göre içecekler hazırlıyor ve onlara servis ediyoruz. Latte ve benzeri içeceklerin üzerlerine “şekiller” yapabiliyor ve içecekleri çok daha hoş bir görünüme kavuşturabiliyoruz.

Coffee Talk Nasıl Oynanır?

Coffee Talk, oynanış açısından hiç de zor olmayan bir yapıya sahiptir. Asıl olarak diyaloglardan oluşan oyun, farenizin sol tuşu ile diyalogları ilerletmenize bağlı bir yapıdadır. Diyalogların ve hikayenin ilerletilmesinin haricinde bir akıllı telefonumuz ve bir de içecek hazırlama sürecimiz bulunuyor. Akıllı telefonumuzu kullanarak daha önce kafeye gelen ve ismen tanıştığımız kişiler hakkındaki bilgilere erişebilirken, aynı zamanda tarifini bildiğimiz fakat o an için unuttuğumuz içeceklerin tariflerine de göz atabiliyoruz. Bu sayede müşterilerimize yanlış içecekler vermekten de kaçınabiliyoruz. İçecek hazırlarken ise makineyi kullanmak oldukça basit. Bir içecek hazırlarken ekran ikiye bölünüyor ve sol tarafta müşteriniz ile istekleri yer alırken, sağ tarafta içecek hazırlamanız için gerekli olan malzemeler yer alıyor. Malzemeleri üstlerine tıklayarak seçiyorsunuz ve en fazla üç malzemeden oluşan bir içecek hazırlayıp, müşterinize servis ediyorsunuz.

Coffee Talk Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Coffee Talk sistem gereksinimleri oldukça düşük bir seviyede ve neredeyse birçok bilgisayar ile Coffee Talk’u oynamanız mümkündür. Coffee Talk’u oynayabilmeniz için gerekenler;

  • En az Windows 7 (Service Pack 1) işletim sistemi,
  • En az 2.4 GHz hızında bir işlemci,
  • En az 512 MB bellekli bir ekran kartı,
  • En az 2 GB RAM,
  • En az 600 MB depolama alanı,
  • En az DirectX 9.0c sürümü.

Coffee Talk Oynanır Mı?

Steam üzerinden yüzde 95 olumlu inceleme yorumu almış olan Coffee Talk, birçok oyuncu tarafından oldukça sevilen bir oyun olmayı başardı. Steam üzerinden 200 bin kopyadan fazla satan oyun, şu an için Steam’de 22 TL’ye satılıyor. Ayrıca Coffee Talk Türkçe dil desteği içeriyor ve Coffee Talk sistem gereksinimleri ise oldukça düşük! Coffee Talk hakkında düşüncelerinizi yorumlara yazabilir, oyunu beğendiyseniz neden beğendiğinizi, beğenmediyseniz neden beğenmediğinizi belirterek Coffee Talk inceleme yazısına katkıda bulunabilir, oyunu oynama konusunda kararsız olan kişilere yardımcı olabilirsiniz.

Coffee Talk’a puanımız: 91/100  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.