Disney+ Nedir?

Disney+ Nedir?

Disney+ veya Disney Plus, ücretli üyelik sistemiyle kullanıcıların internet üzerinden veya cihazlarına indirme sağlayarak belirli dizi, film ve belgeselleri izlemesine yarayan bir video servisidir. Ülkemizde Netflix ile popüler olan bu yöntem, sonrasında BluTV, Amazon Prime Video, Exxen, Mubi, beIN Connect ve daha birçok platform tarafından da uygulandı.

Disney+ Türkiye’de Aktif Mi?

Amerika’da 2019 yılının son çeyreğinde kurulan ve hizmet vermeye başlayan Disney+, 2022 yılının başından itibaren genişleme politikasında vites artırmıştır. Bu politika doğrultusunda platformun yatırım yapacağı ülkelerin başında Türkiye de bulunmaktadır. Yapılan birçok açıklamanın, dedikodunun ve sızıntıların ardından platform, 14 Haziran 2022 itibariyle Türkiye’de hizmete açılacağını duyurmuştur.

Disney+ Dizileri Nelerdir?

Disney+, Walt Disney’nin sahip olduğu tüm diziler ile Marvel evrenine ait diziler ve bunların yanında Disney+ Orijinal Türkçe içeriği olan Kaçış, The Walking Dead, Lost, Desperate Housewifes, American Horror Story, How I Met Your Father, The Kardashians, The Dropout, Grey’s Anatomy, How I Met Your Mother gibi birçok popüler diziye sahip olacak.

Son günlerde yapılan açıklamalara göre Disney+ dizileri için belirlenen kütüphane de genişlemeye devam ediyor. Modern Family, The Simpson, Andor, Pam and Tommy, Obi Wan Kenobi, Ms. Marvel, She Hulk ve birbirinden başarılı yapımların da platformun kütüphanesinde olacağı açıklandı.

Disney+ Filmleri Nelerdir?

Çoğunlukla Pixar ve Walt Disney animasyonları ile Marvel filmlerinin yer alacağı Disney+, National Geographic’e ait belgesellerin de platformda yer alacağını açıkladı. Bunların haricinde onlarca, yüzlerce filmin yer alacağı platform, Türkiye için oldukça cömert davranarak birden çok projeye yatırım yapmayı da ihmal etmedi. Örneğin, Türkiye’nin gişe rekortmeni serisi Recep İvedik filminin yedincisinin Disney+’a özel içerik olarak yayınlanacağı açıklandı.

Disney+ Aylık Ücreti Ne Kadar?

Disney+ ücreti normal şartlarda 34,99 TL/ay ve 349,99 TL/yıl olarak açıklanmış olsa da, başlangıca özel kampanya ile 279,90 TL/yıl fiyatıyla Türkiye’ye giriş yapacak. Böylelikle standart yıllık paketin “10 ay öde, 12 ay izle” kampanyası, bu kampanya ile “8 ay öde, 12 ay izle” kampanyasına dönüşüyor. Diğer video izleme servisleri gibi Disney+ da aynı anda 4 ekrana kadar dizi ve film izleme imkanı sunuyor. Böylelikle 4 kişinin satın alması ile platformun aylık ücreti yaklaşık olarak 6 TL’ye denk geliyor.

Disney+ Alınır Mı?

Henüz Türkiye’ye özel kütüphanesinin ne kadar zengin olacağından emin olmadığımız fakat yapılan açıklamalara göre oldukça tatmin edici içerikler sunacağını düşündüğümüz Disney+, tek başınıza yapacağınız bir satın alımda aylık 24 TL’ye ve dört kişilik bir satın alımda aylık 6 TL’ye denk geliyor. Özellikle aileniz ya da arkadaş grubunuz ile satın alacağınız bir hesap, Netflix ve benzeri diğer platformlarla kıyaslandığında oldukça uygun fiyatlı bir tercih gibi görünüyor. Buna ek olarak eğer Disney+, açıkladığından da fazla bir içerik kütüphanesi sunmayı başarır, Türkiye’ye özel içeriklerini de güçlü tutabilirse, alınmaması için ortada hiçbir sebep kalmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.