Knight Online’da Büyük Değişim Zamanı Mı?

Son birkaç haftada Knight Online forumlarında oyuncular, isteklerini normalin oldukça üzerinde bir şekilde belirtmeye ve sorunlara çözüm yolu aramaya başladı. Genellikle moderatörler ve yöneticiler tarafından pek de ciddiye alınmayan öneriler ve şikayetler, son günlerde büyük bir ciddiyetle dikkate alınıyor, yanıtlar veriliyor ve yapılacak olan ya da yapılması planlanan güncellemeler ile alakalı oyuncular sık bir şekilde bilgilendiriliyor. Son olarak 4 Mayıs 2022’de yapılan güncelleme, tüm bu süreci gözler önüne sermeye yetiyor. Normal şartlarda “periyodik sunucu bakımı” olarak planlanan ve oyuna herhangi bir yenilik getirmeyecek olan bu güncelleme, 19 maddelik bir güncelleme olarak yayınlandı. Oyundaki bu gidişat ve hızlı değişim sinyalleri, oyuncuların aklına “artık istediğimiz büyük değişimin zamanı geldi mi?” sorusunu getirdi.

Güney Koreli geliştirici Mgame tarafından geliştirilen Knight Online, günümüzde de yine Mgame Corporation tarafından geliştirilmeye ve yönetilmeye devam ediyor. Bu süreçte oyunun Avrupa ve özellikle Türkiye yayımcısı konumunda olan NTTGame, oyun içinde kendilerinin tespit ettikleri sorunları ve oyunculardan gelen istekleri, oyun üzerinde direkt bir değişim hakları olmadığı için öncelikli olarak Mgame‘e iletiyor ve buradan olumlu bir yanıt gelmesini, ardından da oyuna eklenmesini bekliyor. Sürecin bu şekilde işlemesi, Knight Online‘ın Güney Kore sunucusunu yöneten Mgame‘in çoğunlukla kendi şartlarına göre güncelleme imkanı sunması, Güney Kore sunucusundaki birçok değişikliğin USKO‘ya gelmesini reddetmesi oyuncular için büyük bir sıkıntı haline geldi.

Son zamanlarda Rise Online isminde bir oyunun piyasaya sürülmesi ve bu oyunun hedef kitlesinin çoğunlukla Knight Online oyuncularının olduğunun bilinmesi, hali hazırda birçok sorunla boğuşan ve bunlara hiçbir çözüm bulamayan Knight Online oyuncuları için bir “tamam ya da devam” kararı vermelerini gerektirdi. Bu sebeple oyuncu kaybetmek istemeyen Mgame ve NTTGame, ortaklaşa bir çabayla oyundaki eksiklikleri hızla gidermeye ve oyuncuların istekleri doğrultusunda adımlar atmaya başladı. Buna bağlı olarak oyuna; sesli konuşma, Giga etkinliği ve Prayer of Priest eşyası eklenirken, Juraid Mountain etkinliğinde kazanan tarafın kaybettiği yüzde 1 deneyim puanı da iptal edilerek oyundan kaldırıldı.

Her ne kadar güncellemelerin süreceği beklentisini artıran adımlar atılsa da, oyuncuların talep ettiği konular oldukça fazla. Knight Online büyük güncelleme sürecinde ne yaşanacak bilinmez fakat Knight Online oyuncuları ne istiyor sorusuna Knight Online Forum baz alınarak uzunca bir liste ile yanıt verebiliriz. Lütfen unutmayın, oyun ile alakalı görüş, öneri ve şikayetlerinizi Knight Online Forum’a girerek ve konu açarak belirtebilir, diğer oyuncuların ve moderatörlerin bu konu hakkındaki fikirlerini öğrenebilir, dikkate değer bir öneri ya da şikayet iletip bu konunun çözüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.