İnceleme | Cities: Skylines – Industries

Yayınlandığı günden itibaren şehir kurma simülasyonu oyuncularının dikkatini çekmeyi başaran ve bu sayede eşsiz bir başarıya ulaşarak oldukça popüler bir konuma gelen Cities: Skylines, oynanışı çeşitlendirmek ve detayları yoğunlaştırmak için DLC’lerle, yani ek paketlerle genişleme yolunu tercih ediyor.

23 Ekim 2018 tarihinde Industries adıyla yayınlanan yeni Cities: Skylines ek paketi, şehirdeki endüstri alanlarının tüm kontrolünü oyuncuya bırakıyor ve hem yeni endüstri alanlarını oldukça detaylı bir şekilde sunuyor hem de üretim, dağıtım, depolama ve ihracat süreçlerinin kontrol edilebilmesini sağlıyor. Oyun içerisinde açık ve koyu mavi renk ile sınıflandırılan ticari alanların (kafeler, oteller, restoranlar vb.) ihtiyaç duyduğu ürün miktarının yetersiz olması, temel endüstri alanlarının kontrol edilemeyişi ve sebep olduğu fazladan trafik nedeniyle oyuncular, tümüyle kendi tasarımları olan yeni endüstriyel alanlar inşa edebilir, hammaddeleri depolayabilir ya da ihraç edebilir, ihtiyaç duyulması halinde ise bunları son ürüne dönüştürerek hem şehrin ihtiyaçlarını karşılayabilirler hem de yine ihraç ederek şehir ekonomisine katkıda bulunabilirler.

Yeni endüstri alanları sayesinde öncelikle şehirdeki işsizlik sorunu büyük bir ölçüde sorun olmaktan çıkıyor. Çünkü bu büyük endüstri alanları, normalin üç veya dört katı kadar çalışana ihtiyaç duyuyor. Bu endüstri alanları sayesinde yiyecek, oyuncak, mobilya, araba ve elektronik alet fabrikaları açabilir, bakım masrafları daha düşük olan endüstriyel yolları tercih ederek masraflarınızı azaltabilir, ihtiyaç fazlası ürünlerinizin stoklanması için depolar inşa edebilir, yeni Kargo Havalimanı ile şehrinizdeki trafiği azaltarak ihracat ve ithalat süreçlerinizi şehrinizden uzakta sürdürebilirsiniz. Tüm bunların yanında Cities: Skylines Industries ek paketi, oyuna beş yeni harita ve posta servisi de ekliyor. Ayrıca yeni şehir politikaları ile birlikte otomasyon, çalışan güvenliği, sendikalaşma, kablosuz ağ servisleri gibi konularda karar verici olabilirsiniz.

Cities: Skylines Industries, Steam’de Industries ve Industries Plus olarak iki farklı isme sahip paket üzerinden satışa sunulmuş durumda. Standart Industries paketi yukarıda bahsedilen tüm içeriklere sahipken, Industries Plus paketi ise standart paketten farklı olarak sadece yeni radyo istasyonlarına sahip. Steam’den satın alınabilen Cities: Skylines Industries, şu an için 25 TL ve Industries Plus ise 28 TL fiyat etiketine sahip. Eğer Cities: Skylines’a saatlerinizi harcıyorsanız, bu ek paketi almanızı kesinlikle öneriyorum. Cities: Skylines Industries hakkında düşüncelerinizi yorumlara yazarak Cities: Skylines Industries inceleme yazısına katkıda bulunabilirsiniz!

Cities: Skylines – Industries’e inceleme puanım 96/100.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.