Knight Online | Magic Bag Nedir?

Knight Online oyuncularının en büyük dertlerinden birisi de, oyundaki standart envanterlerin yeteri kadar büyük olmamasıdır. Oyundaki standart envanterler toplamda 28 kareliktir ve ihtiyaç duyulan eşyaların (pot vs.) eklenmesiyle neredeyse yarıdan fazlası dolmaktadır. Bu durum, Knight Online’da farm yapmak isteyen oyuncular için oldukça büyük bir dezavantaj yaratmaktadır. Envanterleri sürekli bir şekilde dolan oyuncular, üzerlerindeki eşyaları aktarmak için her seferinde bankaya giderek zaman kaybetmektedirler. Bu da yapılan farmın etkisini yarı yarıya azaltmaktadır.

Magic Bag Nedir?

Magic Bag, oyuncuların envanterlerini genişletmesine olanak sağlayan bir ekstra çantadır. Her karakter aynı anda en fazla iki adet Magic Bag taşıyabilmektedir ve her bir Magic Bag eşyası 12 karelik alan açmaktadır. Eğer aynı anda iki Magic Bag kullanılırsa, toplamda envanter kapasitesi 52’ye yükselecektir. Bu sayede oyuncular, ihtiyaç duydukları fakat sürekli kullanmadıkları ya da bankaya koyulamayan eşyalarını Magic Bag‘in içine atarak saklayabilmektedirler.

Magic Bag Nasıl Alınır?

Magic Bag‘i satın almak için Power Up Store‘u veya pazarı kullanmanız gerekmektedir. Eğer alışverişinizi NPoint (Knight Cash, KC vs.) ile yapmak istiyorsanız Power Up Store‘u kullanmalısınız. Diğer durumda ise alışverişinizi Noah (Coins, K, M, GB vs.) ile yapmak istiyorsanız pazarı kullanmalısınız. Power Up Store‘da ve pazarda satılan Magic Bag, Voucher for Magic Bag adıyla satılmaktadır. Satın alınan bu eşya direkt olarak kullanılmamakta ve aktif olması için öncelikle kırdırılması gerekmektedir.

Magic Bag Nasıl Kırdırılır?

Magic Bag’i kırdırmak için yapılması gerekenler oldukça basittir. Moradon haritasında yer alan [Familiar Tamer] Kate isimli NPC’ye gitmeli, ardından Use Voucher seçeneğine tıklamalı ve son olarak Exchange Magic Bag‘i seçmelisiniz. Bu işlemi yaptıktan hemen sonra karşınızdaki pencere kapanacak ve sağ altta “You’ve received the Magic Bag item. bilgilendirme yazısı görünecektir. Bu, eşyayı kırdırma işleminizin tamamlandığını ve kullanıma hazır olan Magic Bag‘in envanterinize eklendiğinizi belirtmektedir. Magic Bag‘i kullanmak için envanterinizde durması yeterli değildir, çanta bölgesine yerleştirmeniz gerekmektedir.

Magic Bag Nasıl Kullanılır?

Magic Bag‘i satın aldık, kırdırdık ve artık kullanmaya hazırız. Birkaç adım sonra Magic Bag‘i kullanmaya başlayabilir ve envanterimizi neredeyse iki katına çıkartabiliriz. Magic Bag’i kullanmak için envanterinizi açın ve envanterin en solunda bulunan (karakterinizin görüntünüzün solunda) ok işaretine basın. Açılan pencerede, Bag 1 ve Bag 2 seçeneklerinin hemen üstünde boş olarak çanta sembollü kutucuklar yer almaktadır. Envanterinizdeki Magic Bag eşyasını birinci veya ikinci kutucuğa sürükleyin, ardından gelen uyarıyı onaylayın. Artık Magic Bag‘i rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir