Knight Online | Genie Hammer ve Magic Hammer Farkı

Knight Online‘da yer alan Genie Hammer ve Magic Hammer eşyaları, işlev olarak birbirlerinin aynısı olsalar da, kullanım yerleri ve yöntemleri farklılık göstermektedir. Öncelikle kısaca her iki eşyanın da ne işe yaradığını özetleyelim: Oyundaki silahların ve kıyafetlerin belirli bir dayanıklılık seviyesi bulunmaktadır. Bu dayanıklılık seviyesi silahlar için düşmana hasar verdikçe ve kıyafetler için düşmandan hasar aldıkça azalmaktadır. Dayanıklılığı sıfırlanan eşyalar yok olmaz fakat işlevlerini yitirirler. Bu nedenle tüm eşyalar zamanı geldiğinde tamir edilmelidir. Genie Hammer ve Magic Hammer eşyaları da, Sundires isimli tamirci NPC’sine gitmeden karakterinizin üzerinde yer alan eşyaları tamir edebilmenize yaramaktadır.

Genie Hammer ile Magic Hammer arasında iki belirgin farklılık bulunmaktadır:

Birincisi; Genie Hammer, Power Up Store üzerinden satın alınabilen bir eşyadır ve paket halindedir. Magic Hammer ise yaratıklardan elde edilir ve tekil haldedir, paketli olarak bulunmaz.

İkincisi ve en önemlisi; Knight Genie‘de yer alan “otomatik tamir” özelliği, sadece Genie Hammer ile çalışmaktadır. Magic Hammer bu özellik için uygun değildir.

Eğer Genie Hammer, Magic Hammer ya da Knight Genie hakkında daha detaylı bilgilere ihtiyaç duyuyorsanız, diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.