The Walking Dead 11. Sezonda Neler Olacak?

Geçtiğimiz aylarda sezon finali yaparak 10. sezonunu bitiren ve final sezonu olduğunu duyurduğu 11. sezonun hazırlıklarına başlayan The Walking Dead dizisi, son bölümlerdeki belirsizliklerinin ardından izleyicileri büyük bir merak altında bırakmıştı. Fısıldayanlar ile süren savaş bir yana dursun, Eugene, Ezekiel, Yumiko, ve Princess karakterlerinin yaşamış olduğu gizem dolu anlar da bir o kadar merak uyandırıcıydı. Fısıldayanlar ile savaş, gün geçtikçe ana karakterler için daha kötü hale gidiyor gibi görünse de, bazı akıl oyunları sayesinde fısıldayanları alt etmeyi başarmışlardı. Fakat asıl önemli olan, The Walking Dead 11. sezon hikayesini oluşturması beklenen ve Eugene, Ezekiel, Yumiko, ve Princess’in bulunduğu bölge idi.

İsimleri The Commonwealth olan bu grup (beyaz kıyafetli askerler, karakterleri esir tutanlar), daha önce hiçbir bölümde adı geçmeyen ve kimse tarafından bilinmeyen bir topluluktu. Eugene’in Stephanie ile yaptığı birkaç görüşmenin ardından Stephanie, Eugene’e güvenerek bulunduğu lokasyonu paylaşıyor ve böylelikle Eugene, Ezekiel ve Yumiko ile beraber bir yolculuğa çıkıyorlar. Bu yolculuğun henüz yarısında Princess ile tanışan grup, yolculuğa birlikte devam etmeye karar verirler. Sonrasında da, bilindiği gibi, buluşma yerine giderler fakat buluşma yerinde onları Stephanie değil, The Commonwealth Army beklemektedir. 

The Commonwealth topluluğunun kim olduğu, ne zaman ve kimler tarafından kurulduğu hakkında henüz net bir bilgi edinebilmiş değil karakterler. Bu nedenle izleyicilerin de kafasında birçok soru işareti bulunuyor. Fısıldayanların diziden neredeyse tamamen çıkmasından sonra ortada kalan tek yabancı ve kısmen tehlikeli grup olan The Commonwealth, büyük ihtimalle The Walking Dead sezon 11 hikayesi için temeli oluşturacak. Sezon finali yapmadan hemen önce 10. sezonu ekstra 6 bölüm ile toplamda 22 bölüme tamamlayan AMC, bu bölümlerde karakterlerin yaşadıkları bazı hikayelerden bahsetmiş ve kendilerinin iç dünyalarını bize açık bir şekilde göstermişti. Belki de The Walking Dead final sezonu, The Commonwealth topluluğu haricinde, karakterlerin gözle görülür değişimlerini işleyecek ve birçoğunun mevcut salgın psikolojisinden, büründükleri kötü ya da umursamaz tavırlarından kurtulacağı bir durumdan bahsedecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.