Knight Online | Genie ile Hızlı Atak Yapmak

Knight Online oyuncularının sıkça kullandığı Genie, oyunun genel yapısını bozmamak için çeşitli konularda sınırlandırılmış bir durumdadır. Bu sınırlandırmalar veya kısıtlamalar nedeniyle Genie kullanan ve Genie kullanmayan oyuncular arasında küçük fakat önemli bir takım farklılıklar oluşmaya başlamıştır. Bu farklılıklardan en önemlisi ise atak hızlarıdır. Genie kullanan bir oyuncu milisaniyelik bile olsa yavaş hareket ederken, Genie kullanmayan bir oyuncu ise gecikme yaşamaz ve diğer oyuncunun önüne rahat bir şekilde geçebilir. Bu sayede Knight Genie ile bir bölgede (slotta) farm yapmak isteyen bir oyuncu, Genie kullanmayan bir oyuncu tarafından sıkça rahatsız edilebilir ve kazancı da gözle görülür seviyede azalabilir.

Genie ile hızlı atak yapmak, çoğu oyuncunun sıklıkla dile getirdiği ve düzeltilmesini istediği bir durumdur. Bu konu hakkında aradan yıllar geçse de bir güncelleme yapılmaması, oyuncuları yeni birkaç şey denemeye itmiştir. Oyuncular Genie yavaş atak yapıyor sorununu çözmek için birçok yöntem denese de, bunlardan sadece birkaçı başarılı olmuştur.

Genie atak hızı artırmak için yapılması gereken yöntemler aşağıdaki gibidir;

  • DC Flash kullanın. Genie’yi açın ve Other sekmesine tıklayın. Buraya bir DC Flash koyun ve atağınızı başlatın. Fakat DC Flash’ı koyduktan sonra ve atağı başlatmadan önce, DC Flash’ı Magic Bag veya VIP Key ile yok edin. Kısacası, üzerinizde DC Flash eşyası bulunmasın. Böylece Genie DC Flash’ı sürekli basmaya çalışacak fakat basamayacak; bu sayede karakteriniz daha hızlı Z+Skill yapabilecek.
  • Sprint kullanın. Genie’yi açın ve Other sekmesine tıklayın. Buraya Sprint isimli yeteneği (skill) koyun. Bu yöntem ne kadar etkili bilinmese de, sıkça kullanılmaktadır.
  • Light Feet kullanın. Genie’yi açın ve Other sekmesine tıklayın. Buraya Light Feet isimli yeteneği (skill) koyun. Bu yöntem de tıpkı yukarıdaki gibi ne kadar etkili bilinmese de, sıkça kullanılmaktadır.
  • Grafik ayarlarınızı düşürün. Oyun içerisinde F10’a basın ve karşınıza gelen penceredeki sekmelerden Görüntü Ayarları seçeneğini bulun ve tüm ayarları en düşüğe getirin, kapatılabilen ayarları ise kapatın. Ardından Shift+C yaparak oyun ekranında yer alan tüm öğeleri kaldırın. Son olarak F9’a basın ve kamera açısını karakterinizin görüneceği fakat çevrenin görünmeyeceği bir hale getirin. Bu sayede bilgisayarınız çok daha iyi performans gösterecektir; bu da, oyundaki gecikmenin azalmasını ve Genie’nin daha hızlı olmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.