Knight Online | Genie Hammer Nedir?

Knight Online oynayan ve farm yapan tüm oyuncular için tamir (repair/rpr) yapmak büyük bir dert, ayrıca bir zaman kaybıdır. Farm yaptığınız yeri (slot) bir başkasına kaptırabilirsiniz. Düzenli olarak kestiğiniz yaratıkların (mob) düzeni bozulabilir ve hızınız yavaşlayabilir. Tamir yapmaya gittiğinizde zaman kaybedebilir ve bunu bir sorun olarak görebilirsiniz. Peki, NPC’ye (Sundires vb.) gitmeden tamir yapmak mümkün müdür? Eğer mümkünse bunu nasıl ve hangi eşyayla, hangi şartlarla yapabiliyoruz?

Genie Hammer Nedir?

Genie Hammer, hiç zaman kaybetmeden ve hiçbir yere gitmeye gerek kalmadan, anında ve parasız tamir (rpr) yapabilmenize imkan sağlayan bir eşyadır. Genie Hammer tüketilebilir bir eşyadır ve bu nedenle yanınıza kaç tane aldığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer gereğinden az sayıda Genie Hammer‘ınız varsa, bankadan Genie Hammer almak veya NPC’de tamir yaptırmak için zaman kaybedebilirsiniz. Ayrıca Genie Hammer, Magic Hammer‘dan farklı olmak üzere bölünemeyen ve paket halinde kullanılan bir eşyadır. Her pakette maksimum 30 adet Genie Hammer olabilir ve kullanıldıkça sayıları azalmakta, en sonunda ise eşya yok olmaktadır. Power Up Store‘dan alınan Genie Hammer eşyası, ilk 72 saat boyunca pazarda satılamaz ve takas edilemez.

Genie Hammer Nasıl Kullanılır?

Genie Hammer‘ı kullanmak için öncelikle eşyayı envanterinize (üstünüze/kutunuza) almanız gerekmektedir. Magic Bag, VIP Key veya bankanızda bulunan Genie Hammer eşyaları kullanılmamaktadır. Genie Hammer eşyasını envanterinize aldıktan sonra yapmanız gereken tek şey Knight Genie‘ye girmek ve otomatik tamir ayarını aktif etmektir. Bu ayar Knight Genie‘nin son sayfasında (Other) bulunmaktadır ve en alttan üçüncü seçenektir. Oyunu Türkçe oynayanlar ilgili seçeneği rahatlıkla bulabilirken, İngilizce oynayanlar ise biraz zorlanabilir. Fakat bu seçeneği bulmanın en iyi yolu, tüm seçeneklere bakmak ve içerisinde “Magic Hammar” yazan seçeneği bulup, işaretlemektir. Knight Genie eşyayı kullandığı anda, karakterinizde pot basma animasyonu gibi bir animasyon oluşur ve tüm eşyalarınız anında tamir olur. Genie Hammer, sadece elinizdeki silahı değil, üstünüzdeki kıyafetleri de tamir etmektedir. Genie Hammer tek kullanımlıktır ve kullanıldıktan sonra pot, ok benzeri tüketilebilir eşyalarda olduğu gibi yok olmaktadır.

Genie Hammer Nereden Alınır?

Genie Hammer, Sundires‘te satılan bir eşya değildir. Bu nedenle Genie Hammer‘ı satın almak için iki yol bulunmaktadır. Birincisi, Power Up Store‘dur. İkincisi ise, pazardır. Genie Hammer‘ın Power Up Store fiyatı her sunucuda aynı olsa da, pazardan satın alacağınız Genie Hammer‘ın fiyatları her sunucuda farklılık gösterebilmektedir. 

Genie Hammer Nereden Düşer?

Şu an için Knight Online‘da Genie Hammer düşürmek imkansızdır. Sadece Power Up Store‘da satıldığı için Genie Hammer‘ı sadece PUS üzerinden satın almanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir