Knight Online | Para Kazanma Taktikleri – 5

Son olarak 2019 yılında yayınladığımız Knight Online para kazanma taktikleri hakkındaki rehberimize, popüler olmayan yöntemlerle ve daha akıcı bir anlatımla devam ediyoruz. Belirli aralıklarla Knight Online para kazanma taktikleri serisini güncelleyeceğiz ve bu sayede, en popüler para kazanma yöntemlerinden, çok az kişi tarafından bilinen para kazanma yöntemlerine kadar her şeyi sizlerle paylaşmış olacağız. Başlamadan önce şu üç notu düşelim;

  • Knight Online para kazanma taktikleri serisi, en popüler para kazanma yöntemlerinden başlayarak, en az bilinen yöntemlere doğru ilerleyecektir. Eğer paylaştığımız bu yöntemi halihazırda biliyorsanız (ki yeni oyuncu değilseniz çoğunuz bu yönteme aşinadır), yeni ve popüler olmayan yöntemler için serinin yeni yazısını beklemeniz gerekmektedir.
  • Bu yazılar başlangıç seviyesindeki Knight Online oyuncularına biraz karışık gelebilir. Eğer yöntemin herhangi bir basamağında takıldıysanız, ne yapacağınızı anlamadıysanız, yöntemi daha etkili kılmak için önerileriniz varsa bunları yorum yazarak bildirebilirsiniz.
  • Knight Online para kazanma taktikleri serisinin önerilerini direkt olarak uygulamanız önerilmez çünkü yöntemlerin etkili olması, buna bağlı olarak kazancın yüksek olması sunucudaki pazar durumuna göre şekillenmektedir. Bu yazılar bir rehber yazısı niteliğindedir ve yol gösterici olarak değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Knight Online Para Kazanma Taktikleri (Yöntem 5)

Bu yöntem, eski sunucularda ne kadar az kazanç getiriyor olsa da, yeni sunucularda bir o kadar fazla kâr etmenizi sağlıyor. Bu yazıda bahsedilecek olan yöntem genel olarak oldukça popüler ve bilindik olsa da, çoğu kişi zaman kaybettireceği veya elde edilen kazancın minimumda kalacağı düşüncesiyle bu yöntemi pek fazla tercih etmek istemiyor. Fakat eğer şartların çok uygun olduğu bir sunucuda oynuyorsanız ve düşük sermayeniz varsa, bu yöntemi kaçırmamanız gerekiyor.

ALIŞ: Görev itemlerini almanız için iki farklı yol bulunmaktadır. Bunun için ya Folk Village‘de bankanın önüne ya da hangi ırkta oynuyorsanız, o ırkın ana haritasına (Luferson Castle ve El Morad Castle) gidin. Burada görevcinin yanına değil, Town’da herhangi bir yere alış pazarı kurun. Alış pazarı için fiyat belirlemeden önce satış pazarlarına bakın ve kıyaslama yapın. Eğer bir eşyayı 10K’ya satıyorlarsa, onu 5K’dan almanızın hiçbir anlamı yoktur. Veya bir başka durumda, eğer bir eşyayı 6-7 pazarcı da bolca (500’den fazla) satıyorsa, bunu da almanızın pek bir anlamı yoktur. Yine de, pazardaki rakiplerinizle fiyat anlamında mücadele edebilmeyi ve satmak uğruna kazancınızı minimize etmeyi göze alıyorsanız, fiyatına ve pazardaki miktarına bakmadan tüm görev itemlerini alabilirsiniz.

SATIŞ: Görev itemlerini aldıktan hemen sonra iş, bunları satmaya geliyor. Satış yapmak için sakın başlangıçta alış için gittiğiniz Folk Village haritasına gitmeyin. Elinizdeki görev itemlerini satabilmenin tek yolu, ırkınızın ana haritasındaki görevcinin hemen yanına pazar kurmaktır. Eğer gerçek bir kazanç elde etmek istiyorsanız, diğer pazarcıların fiyatlarının birebir aynısı ile pazar kurabilirsiniz. Asıl amacınız küçük kâr ile çok miktar satarak toplam kazancı çoğaltmak ise, diğer pazarcıların altında bir fiyat tercih edebilirsiniz. Fakat unutmayın, diğer pazarcılar ile rekabete girmek size büyük oranda zarar verebilir. Sizin fiyatları düşürmeniz, büyük ihtimalle diğer pazarcıların satışlarını baltalayacaktır ve bu da, onların fiyatlarının düşmesine sebep olacaktır.

SONUÇ: Eğer hareketli bir sunucuda oynuyorsanız, hangi görev itemi daha çok, daha hızlı veya daha pahalıya satılır gibi konuları düşünmeyin. Yine de belirtelim: Genellikle en çok Silver Feather ile Oath of Darkness eşyaları satılmaktadır. Standart görevlerin yanında, Chat görevlerinde yer alan görev itemleri de oldukça rağbet görmektedir. Görev itemi al sat yapmak, durgun sunucularda pek fazla kâr getirmemektedir.

Diğer Knight Online Para Kazanma Taktikleri için aşağıdaki “Benzer Yazılar” kutucuğuna göz atabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.