Knight Online | Farm Slotları – 3

Yıllar geçse de popülerliği hiç azalmayan ve günümüzde bile on binlerce oyuncu tarafından oynanan Knight Online, kimileri için sadece zaman geçirmek için oynadıkları bir oyun olsa da, kimileri içinse bir para kazanma yolu. Knight Online para kazanma taktikleri yazı serimizdeki pazar taktikleri bir yana, Knight Online en iyi farm slotları isimli yazı serimizde Knight Online‘da yer alan en iyi slotlardan (yaratık, canavar, mob, vs.) bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz bu slotların en önemli özelliği hızlı seviye (level) atlamanızı sağlamaları değil, eşya (item) ve para kazanmak için en yararlı slotlardan olmaları. Başlamadan önce şu 4 notu düşelim;

 • Knight Online farm slotları serisi, en popüler slotlardan başlayarak, en az bilinen slotlara doğru ilerleyecektir. Eğer paylaştığımız bu slotu halihazırda biliyorsanız, yeni ve popüler olmayan yöntemler için serinin yeni yazısını beklemeniz gerekmektedir.
 • Bu yazılar başlangıç seviyesindeki Knight Online oyuncularına biraz karışık gelebilir. Eğer herhangi bir yerde takıldıysanız, ne yapacağınızı anlamadıysanız, yöntemi daha etkili kılmak için önerileriniz varsa bunları yorum yazarak bildirebilirsiniz.
 • Bu yazılar bir rehber yazısı niteliğindedir ve yol gösterici olarak değerlendirmenizi tavsiye ederiz.
 • Yazılar tamamen Knight Online oyuncularına hitaben yazılmıştır ve bu nedenle bolca oyun içi terimler içermektedir.

Knight Online En İyi Farm Slotları (3)

Farm slotları aslında üçe ayrılır: Bazı slotlar sadece para kasmaya odaklıyken, bazıları tek bir item düşürmeye ve bazıları ise birden çok değersiz eşya düşürmeye odaklıdır. Serimizin ikinci yazısında, ikinci tür olan “tek bir item düşürmeye” odaklı slotlardan birinden bahsedeceğiz.

Kısmi Masrafla Savage Farm

Savage slotunda farm yapmak, çoğu oyuncu için oldukça zordur. Bunun sebebi yaratıkların olağanüstü güçlü olması değil, oyunda sadece tek bir slotunun olması yüzündendir. Burası, yani Savage slotu, seviye (level) sınırı olmaksızın para kasılabilecek bir slottur. Bu nedenle çoğu kişi tarafından tercih edilir ve boş bulmak neredeyse imkansızdır. 

Savage farm yapmanın en güzeli yanı, yaratıkların oldukça kolay ölmesi ve bu nedenle pot masrafının olmamasıdır. Ayrıca, bu slot çoğunlukla okçular ve nadiren de mageler içindir. Magic Bag ile ok çoklayabilir, ardından Genie ve Genie Hammer ile karakterinizi saatlerce Savage slotuna bırakabilirsiniz. Peki, Savage slotundan ne düşer

Savage slotu; Opal, Crude Sapphire, Crystal, Elemental Scroll (Middle Class), Upgrade Scroll, Potion of Wisdom (720 MP), Stone of Life ve Low Quality Gem atmaktadır. Bunun dışında Sundires NPC’sinde satılan çeşitli değersiz eşyaları da atma ihtimali bulunmaktadır. Fakat bize asıl kârı, yukarıda saydığımız eşyalar getirecektir. İsterseniz elinizle, isterseniz Genie ile, isterseniz Genie ve Genie Hammer ile Savage farm yapabilirsiniz.

Savage Farm İçin Ne Gerekli?

 • Okçu (55+)
 • DC Premium
 • DC Flash (x10)
 • Otomatik Kutu Toplayıcı (Herhangi birisi)
  • Automatic Pet Looting
  • Oreads (Mor Peri)
 • Genie (Opsiyonel)
 • Genie Hammer (Opsiyonel)
 • Magic Bag (Opsiyonel)

İsterseniz elinizle, isterseniz Genie kurarak Savage farm yapabilirsiniz. İsterseniz elinizle, isterseniz Genie Hammer ile RPR yapabilirsiniz. İsterseniz Magic Bag kullanarak ok çoklayabilir, bu sayede uzun saatlerce Genie‘ye bırakabilirsiniz. Savage farm slotu için Peri yerine Pet’in daha avantajlı olduğunu düşünüyoruz. Peri, Genie aktifken 10 metreye kadar topluyor olsa da, slotun dağınık olması yüzünden birkaç kutunun kaçırılma ihtimali olabilir. Birkaç kutu bile kârımızı direkt etkileyeceğinden, hem daha uzağa gidebilen hem de daha ucuz olan Pet’i kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir