BtcTurk Kullanıcılarının Bilgilerinin Sızdırıldığı İddia Ediliyor

Türkiye’nin önde gelen kripto para platformlarından olan BtcTurk, hakkındaki iddialar nedeniyle zor duruma düştü. “v0st3rmzz” isimli anonim kullanıcının bir forum sitesinde açmış olduğu konunun ardından tüm BtcTurk kullanıcıları, bilgilerinin çalındığını ve satışa çıkarıldığını öğrendi. Çalınan ve satışa sunulan veriler arasında kullanıcıların adı, soyadı, e-posta adresi, telefonları, açık adresleri, onay için göndermiş oldukları öz çekimleri (selfie) ve kimlikleri olduğu belirtiliyor.

BtcTurk hacklendi mi sorusu, özellikle sosyal medyada sıkça sorulmaya başlandı ve bu nedenle BtcTurk bir açıklama yapma gereği duydu. BtcTurk resmi Twitter hesabından: “Söz konusu iddiayla ilgili bilgi sahibiyiz, ekiplerimiz konuyu incelemektedir. Sistemlerimizde herhangi bir güvenlik ihlali bulunmamaktadır.” açıklaması yapıldı. Fakat açıklamayı çoğu kullanıcı yeterli bulmadı ve bu nedenle kendi bilgilerinin sızdırılıp sızdırılmadığını merak ediyorlar.

BtcTurk verileri sızdırıldı iddiası henüz kanıtlanmamış olsa da, BtcTürk kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu şüpheye düşmüş durumda ve kullandıkları borsayı değiştireceklerini belirtiyorlar. Bazı kullanıcılar ise bu verilerin, Mart 2019’da BtcTurk kullanıcılarına karşı yapılan phishing (oltalama) saldırısında elde edilen veriler olduğunu iddia ediyor. Mart 2019’da, çoğu BtcTurk kullanıcısına kötü amaçlı mailler gönderilmişti. Bu nedenle kullanıcılar verilerinin çalındığını düşünmüştü ve sosyal medya hesaplarından BtcTurk‘ü eleştirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.