Knight Online | Magic Hammer Nedir?

Knight Online oynayan ve farm yapan tüm oyuncular için tamir (repair/rpr) yapmak büyük bir dert, ayrıca bir zaman kaybıdır. Farm yaptığınız yeri (slot) bir başkasına kaptırabilirsiniz. Düzenli olarak kestiğiniz yaratıkların (mob) düzeni bozulabilir ve hızınız yavaşlayabilir. Tamir yapmaya gittiğinizde zaman kaybedebilir ve bunu bir sorun olarak görebilirsiniz. Peki, NPC’ye (Sundires vb.) gitmeden tamir yapmak mümkün müdür? Eğer mümkünse bunu nasıl ve hangi eşyayla, hangi şartlarla yapabiliyoruz?

Magic Hammer Nedir?

Magic Hammer, hiç zaman kaybetmeden ve hiçbir yere gitmeye gerek kalmadan, anında ve parasız tamir (rpr) yapabilmenize imkan sağlayan bir eşyadır. Magic Hammer tüketilebilir bir eşyadır ve bu nedenle yanınıza kaç tane aldığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer gereğinden az sayıda Magic Hammer‘ınız varsa, bankadan Magic Hammer almak veya NPC’de tamir yaptırmak için zaman kaybedebilirsiniz. 

Magic Hammer Nasıl Kullanılır?

Magic Hammer‘ı kullanmak için öncelikle eşyayı envanterinize (üstünüze/kutunuza) almanız gerekmektedir. Magic Bag, VIP Key veya bankanızda bulunan Magic Hammer eşyaları kullanılmamaktadır. Magic Hammer eşyasını envanterinize aldıktan sonra, bu eşyayı yetenek çubuğuna (skill bar) sürüklemelisiniz; tıpkı skill ve potlarınız gibi. Ardından, pot basar gibi Magic Hammer‘a basabilir, Magic Hammer eşyasını kullanabilirsiniz. Eşyayı bastığınız/kullandığınız anda, karakterinizde pot basma animasyonu gibi bir animasyon oluşur ve tüm eşyalarınız anında tamir olur. Magic Hammer, sadece elinizdeki silahı değil, üstünüzdeki kıyafetleri de tamir etmektedir. Magic Hammer tek kullanımlıktır ve kullanıldıktan sonra pot, ok benzeri tüketilebilir eşyalarda olduğu gibi yok olmaktadır.

Magic Hammer Nereden Alınır?

Magic Hammer, Sundires‘te veya Power Up Store‘da satılan bir eşya değildir. Bu nedenle Magic Hammer‘ı satın almak için tek yol pazardır. Magic Hammer‘ın fiyatı her sunucuda değişiklik göstermektedir. Bunun yanında, Magic Hammer‘ı bazı yaratıklardan da elde edebilirsiniz.

Magic Hammer Nereden Düşer?

Magic Hammer düşürmek eskiden oldukça kolaydı fakat artık azaltılan oranlar nedeniyle Magic Hammer‘ı elde etmek zorlaştı. Magic Hammer‘ı sadece Ronark Land (CZ) haritasındaki Bowl’da (haritanın ortası) bulunan boss’lardan ve yine Ronark Land haritasındaki Apostle of Flames yaratıklarından elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.