Knight Online | Farm Slotları – 1

Yıllar geçse de popülerliği hiç azalmayan ve günümüzde bile on binlerce oyuncu tarafından oynanan Knight Online, kimileri için sadece zaman geçirmek için oynadıkları bir oyun olsa da, kimileri içinse bir para kazanma yolu. Knight Online para kazanma taktikleri yazı serimizdeki pazar taktikleri bir yana, Knight Online en iyi farm slotları isimli yeni yazı serimizde Knight Online‘da yer alan en iyi slotlardan (yaratık, canavar, mob, vs.) bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz bu slotların en önemli özelliği hızlı seviye (level) atlamanızı sağlamaları değil, eşya (item) ve para kazanmak için en yararlı slotlardan olmaları. Başlamadan önce şu 4 notu düşelim;

  • Knight Online farm slotları serisi, en popüler slotlardan başlayarak, en az bilinen slotlara doğru ilerleyecektir. Eğer paylaştığımız bu slotu halihazırda biliyorsanız (ki yeni oyuncu değilseniz çoğunuz bu slotu biliyordur), yeni ve popüler olmayan yöntemler için serinin yeni yazısını beklemeniz gerekmektedir.
  • Bu yazılar başlangıç seviyesindeki Knight Online oyuncularına biraz karışık gelebilir. Eğer herhangi bir yerde takıldıysanız, ne yapacağınızı anlamadıysanız, yöntemi daha etkili kılmak için önerileriniz varsa bunları yorum yazarak bildirebilirsiniz.
  • Bu yazılar bir rehber yazısı niteliğindedir ve yol gösterici olarak değerlendirmenizi tavsiye ederiz.
  • Yazılar tamamen Knight Online oyuncularına hitaben yazılmıştır ve bu nedenle bolca oyun içi terimler içermektedir.

Knight Online En İyi Farm Slotları (1)

Farm slotları aslında üçe ayrılır: Bazı slotlar sadece para kasmaya odaklıyken, bazıları tek bir item düşürmeye ve bazıları ise birden çok değersiz eşya düşürmeye odaklıdır. Serimizin ilk yazısında, üçüncü tür olan “değersiz eşya düşürülen” slotlardan, yani herkesin bildiği ismiyle bir “çöp slotu” olan Keilan slotundan bahsedeceğiz.

  • Sıfır Masrafla Keilan Farm

Keilan slotunda farm yapmak için yüksek seviyeli bir karaktere veya pahalı eşyalara ihtiyaç duyulmuyor. Ortalama seviyede bir karakterle ve görev itemleriyle bile Keilan’da farm yapmak mümkün. Bu nedenle farm yapmaya yeni başlayanlar sıklıkla Keilan slotunu tercih etmekte ve yine bu nedenle Keilan slotu kalabalık olmaktadır. Keilan’da sıfır masrafla farm yapmaya çalışmak, pek kâr getiren bir yöntem değildir. Eğer Moradon ve Folk görevleriniz bittiyse, EMC veya Luferson’a gitmeden önce bir miktar pot parası elde etmek istiyorsanız, Keilan slotu sizin için idealdir. Aksi halde, hiç masraf yapmadan Keilan’da farm yapmak ve yüksek kârlar elde etmeyi beklemek oldukça yanlış bir hareket olacaktır. Keilan‘da düşük seviyeli karakterinizle yapacağınız sıfır masraflı farm ile elde edeceğiniz kâr ancak ve ancak pot paranızı karşılayacak durumda olacaktır.

  • Kısmi Masrafla Keilan Farm

Keilan slotundan hatırı sayılır derecede kâr etmek istiyorsunuz ve bunun için biraz da olsa para ayırmaya hazırsınız. Bunun için aşağıdaki yöntemleri izleyebilirsiniz:

  1. Kendinize bir Pet ve Auto Loot alarak kutuları daha hızlı toplayabilirsiniz. Bu sayede slotu daha hızlı dönebilirsiniz.
  2. Auto Loot ile birlikte Hyper Noah alarak slottan çıkan parayı 2 katına çıkartabilir, ek olarak çöp itemleri de toplayabilir, bu sayede çifte kazanç elde edebilirsiniz.
  3. Auto Loot, Hyper Noah ve Dryad perisi alarak slottan çıkan parayı daha da yükseltebilir, ek olarak çöp itemleri de toplayabilir, bu sayede kazancınızı iyice artırabilirsiniz.
  • Kısmi veya yüksek masrafla Keilan farm yapmak büyük ihtimalle masrafını çıkartmayacaktır ve bu nedenle tavsiye edilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.