Knight Online | Başlangıç Rehberi – 2

Knight Online günümüzde oldukça popüler bir oyun olsa ve neredeyse çoğu oyuncu tarafından bilinse de, her geçen gün Knight Online’a başlamak isteyenlerin sayısı da artmakta. Çoğu oyuncu, Knight Online’a başlarken ne yapması gerektiğini ve aklına takılanları nasıl çözeceğini bilmiyor. Biz de oyuna başlarken sorun yaşayanlar için Knight Online başlangıç rehberi isimli bir yazı hazırladık. Yazı, Knight Online | Başlangıç Rehberi – 1 içeriğinin devamı niteliğindedir.

8- Hangi Irk Daha İyi?

Bu sorunun kesin bir yanıtı yoktur. Aslında her iki ırkın da gücü eşittir. Fakat sunucuların durumuna bağlı olarak bu çeşitlilik göstermektedir. Bazı sunucularda her iki ırkın da güçlü klanları ve karakterleri olsa da, bazı sunucularda sadece bir ırk baskın olmaktadır ve diğer ırktaki güçlü klanlar da bu durumdan bunalarak güçlü olan ırka katılmaktadırlar. Bu sorunun yanıtını almak için sunucunuzun genel durumunu gözlemlemelisiniz.

9- Hangi Job Daha İyi?

Tıpkı yukarıdaki soru gibi, bu sorunun da kesin bir yanıtı yoktur. Her job, yani meslek birbirinden eşsiz yeteneklere sahiptir. Job seçmeden önce oyun tarzınıza hangisinin uygun olduğunu düşünmeli ve ona göre karar vermelisiniz. Ayrıca buna ek olarak bütçenizi de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Mage ve Priest eşyaları, Warrior ve Rogue eşyalarına göre kısmen daha ucuz olmaktadır.

10- Oyundaki Etkinliklere Nasıl Katılabilirim?

Oyundaki her etkinliğin katılım şekli farklıdır. Border Defense War ve Chaos gibi etkinliklere, etkinlik saatinde ekranınızın üstünde çıkan “Katıl/Join” butonuna basarak katılabilirsiniz. Fakat Forgotten Temple gibi etkinliklere katılmak istiyorsanız o etkinliğe özel olarak ayrılmış olan NPC’yi kullanmalı ve etkinliğe katılacak kişi sayısı tamamlanmadan önce katılım sağlamış olmalısınız. Lunar War gibi etkinlikler için ise Lunar Valley haritasındaki geçidi kullanmalısınız.

11- Bazı Etkinliklere Giremiyorum, Neden?

Bazı etkinliklere katılmak için belirlenen seviye alt ve üst sınırı bulunmaktadır. Eğer bu seviyelerin altında veya üstünde bir seviyedeyseniz, etkinliklere katılmanız mümkün olmayacaktır. Ayrıca, bazı etkinliklere katılım ise sınırlandırılmıştır. Eğer bir etkinliğe katılamıyorsanız; ya seviyeniz yetersiz veya fazladır, ya da etkinlik tamamen doludur.

12- İstediğim Haritaya Işınlanamıyorum, Neden?

İstediğiniz haritaya ışınlanamıyorsanız, bunun birden fazla sebebi bulunmaktadır. Öncelikle en basit sebebi, üzerinizde ışınlanmak için yeteri kadar para bulunmuyor olabilir. Eğer üzerinizde yeteri kadar para bulunduğundan eminseniz, ışınlanmak istediğiniz bölge için seviyeniz yeterli olmayabilir. Luferson Castle, El Morad Castle, Ardream, Ronark Land Base, Ronark Land, Eslant gibi çeşitli bölgelere gitmek için belirli bir seviye sınırı bulunmaktadır.

13- Karakterime Uygun Olduğu Halde Eşyayı Giyemiyorum veya Takamıyorum, Neden?

Eğer giymeye veya elinize takmaya çalıştığınız eşyanın karakterinize (job) uygun olduğundan eminseniz, yeterli şartları sağlamıyorsunuz demektir. Bazı eşyalar için seviye sınırı, bazı eşyalar için master açma şartı bulunmaktadır. Eğer mevzu bahis standart bir eşyaysa, yetersiz Stat Point’e sahip olabilirsiniz.

14- Yaratıkları Öldürmekte Zorlanıyorum, Ne Yapmalıyım?

Eğer yaratıkları (mob) öldürmekte zorlanıyorsanız, ya seviyenizin üstünde bir yaratıkla uğraşıyorsunuz ya da eşyalarınız bu yaratık için yetersiz kalıyor demektir. Yaratıkları rahatça öldürmek (kesmek) için Moradon’da (ilk olarak doğduğunuz bölge) bulunan görevleri tamamlamalı ve ödülleri almalısınız. Bu sayede kıyafet, silah ve takı gibi ödüller elde edeceksiniz. Bu kıyafetler size saldırı ve savunma bonusu, silahlar ile takılar da saldırı bonusu verecektir.

Knight Online‘a yeni başlayanların sıkça sorduğu soruları sizler için yanıtladık. Daha detaylı soruların yanıtları için, kısa bir süre sonra yayınlanacak olan Knight Online | Başlangıç Rehberi – 3 isimli yazımızı beklemelisiniz. Yeni yazılardan hızlıca haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.