Bilgisayarda Android Uygulamalar Nasıl Çalıştırılır?

Telefonda oynaması zor olan oyunları bilgisayarda oynamak isteyenler, oyunlarda hile yapmak isteyenler, farklı bir işletim sistemine sahip telefona sahip olanlar veya hiç telefona sahip olmayanlar, bilgisayarda Android uygulamalar nasıl çalışır sorusunu sıkça soruyor. Android uygulamaları bilgisayarda çalıştırmak için yapılması gerekenler aslında oldukça basit. Öncelikle bilgisayarınızda “emülatör” adı verilen programlardan birini kurmanız gerekmektedir. Bu programlar aracılığıyla bilgisayarınızda bir Android telefon oluşturacak ve istediğiniz uygulamaları yükleyebilecek, istediğiniz oyunları oynayabileceksiniz. İşte bilgisayarda Android uygulamaları çalıştırma programı listesi:

BlueStacks, açık ara en popüler Android emülatör programıdır. BlueStacks‘i bilgisayarınıza indirip, kurduktan sonra istediğiniz Android oyununu bilgisayarda oynayabilir, ayrıca kişiselleştirme ayarları sayesinde “sanal telefonunuzun” tüm ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Ücretsiz ve ücretli olarak iki ayrı sürümü bulunan BlueStacks, ücretsiz sürümünde reklamlara sahiptir. Bu reklamlar rahatsız edici düzeyde olmasa da, reklam görmek istemeyen kullanıcılar için ücretli sürümü de mevcuttur. Eğer bilgisayarınız eskiyse/kötüyse, büyük oyunları oynamakta biraz zorlanabilirsiniz.

Bir diğer Android emülatör programı olan Nox Player, oyunculara hitap eden bir programdır. Nox Player‘ın kullanımı tamamen ücretsizdir. Nox Player‘ın tek kötü yanı, sisteminizi aşırı derecede kullanmaktadır ve bu nedenle bilgisayarınıza fazlaca yük bindirmektedir. Fakat isterseniz Nox Player‘ı kullanırken kişiselleştirme ayarları aracılığıyla programın ne kadar CPU ve RAM kullanılacağını belirleyebilir, bilgisayarınıza gereksiz yük binmesini engelleyebilirsiniz.

Nox Player gibi oyun odaklı olan MEmu, tamamen ücretsizdir. Sunduğu onlarca çeşitlilik ve kullanıcı dostu olması sebebiyle oldukça beğenilen MEmu, sisteminizi fazla yormadan çalışmaktadır ve oyunlarda oldukça yüksek performans sergilemektedir.

Ko Player isimli Android emülatör programı, basitleştirilmiş arayüzü sayesinde daha hızlı çalışmakta ve oyunlarda daha yüksek performans sunmaktadır. Ko Player tamamen ücretsizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.