Knight Online | Lunar War Nedir?

Lunar War Nedir?

Lunar War; her iki ırkın ortak bir savaş alanında karşılaştığı, belirli NPC’leri ve birbirlerini öldürerek elde ettikleri puanlarla üstünlük sağladıkları, bu sayede savaşın galibi oldukları ve ardından rakip ırkın bölgesine baskın düzenledikleri bir etkinliktir. Lunar War etkinliği, oyun içerisinde “savaş” olarak adlandırılmaktadır. Savaşlar, etkinlik takviminde belirlenen gün ve saatlerde yapılmaktadır. Savaşı kazanmak için rakibi öldürmek ve skor anlamında öne geçmek tek başına yeterli değildir. Savaşı kazanabilmek için öncelikle Warder 1 ve Warder 2 isimli NPC’leri, ardından da Keeper isimli NPC’yi yok etmeniz gerekmektedir.

Savaşı kazanan ırk belirlendikten sonra, savaşı kaybeden ırk kendi bölgesine otomatik olarak ışınlanır. Bu sayede bölgelerini korumak ve hazırlık yapmak için kısa bir zamanları olacaktır. Kazanan ırk ise Victory Gate ile karşı ırkın bölgesine ışınlanmaktadır. Kazanan ırk tüm bölgeleri dolaşmaya, tüm NPC’leri öldürmeye ve ekstra ödüller için şehir anıtlarını yok etmeye başlar. Belirli bir sürenin ardından savaş sona erer ve kazanan ırk otomatik olarak kendi bölgesine gönderilir. Kaybeden ırkın yok edilen şehir anıtları ile öldürülen NPC’leri ise eski yerlerine geri gelirler. 

Lunar War’da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lunar War‘da dikkat edilmesi gereken birkaç konu bulunmaktadır. Bunları ise şöyle listeleyebiliriz:

  • Karşı ırktan birini öldürdüğünüzde ülke puanı (NP) kazanacağınız gibi, öldüğünüzde de aynı şekilde ülke puanı kaybedeceksiniz.
  • Savaş bölgesinde Inn Hostes (banka) ve Sundries (tamirci) NPC’leri yer almaktadır. Bu NPC’ler aracılığıyla eşyalarınızı onarabilir veya saklayabilirsiniz. Fakat unutmayın, bu NPC’ler karşı ırk tarafından öldürülebilmektedir. Bu nedenle onlara erişiminiz oldukça kısıtlı olacaktır; dikkatli olmanızda fayda var.
  • Eğer savaş sırasında ölürseniz ve üzerinizde yeterli ülke puanı yoksa, %1 deneyim puanı kaybedeceksiniz.
  • Eğer üst düzey bir klanın yöneticisiyseniz, savaş komutanı olma şansınız bulunmaktadır. Savaş komutanları, tüm ırka seslenip, onlara emir verebilmektedir. “/command” komutunu kullanarak ırkınıza emir verebilir, savaş hakkında onları bilgilendirebilirsiniz.
  • Lunar War‘ın ilk aşamasında, yani savaş henüz yeni başlamışken ve savaş alanındayken, çeşitli NPC’leri öldürdüğünüz takdirde ödül kazanacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.