İnceleme | Malwarebytes

Windows, macOS, Chrome OS, Android ve iOS işletim sistemleri için kullanılan bir virüs programı olan Malwarebytes, ilk olarak Ocak 2006’da Malwarebytes Corporation tarafından piyasaya sürüldü. Son zamanlarda oldukça popüler olan, neredeyse korsan olarak indirilen her dosyanın içerisinde yer alan miner virüslerini tespit etmek ve bu virüsleri bilgisayarımızdan silmek için kullanılabilecek en iyi yardımcı programlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor Malwarebytes

Mining virüsü veya diğer adlarıyla bitcoin virüsü ya da miner virüsü, bilgisayarınızın tüm performansını kullanarak Bitcoin ve benzeri coinlerin madenciliğini yapıyor. Bu sırada hem bilgisayarınızdan tam performans alamıyor, hem enerji tüketiminiz artıyor, hem de bilgisayarınızın donanımları uzun vadede kalıcı hasarlar alabiliyor. Bitcoin virüsünü kaldırmak için birçok virüs programı kullanılmakta ve sadece birkaçı “gerçekten” işe yaramayı başarabilmektedir. Çünkü bazı popüler ve ücretsiz virüs programları maalesef mining virüsünü silmek için yeterli başarıyı gösteremiyor; bu nedenle de kullanıcılar bilgisayarlarında virüs olmadığını düşünerek sorunu başka bir yerde aramaya başlıyorlar.

Malwarebytes; hızlı tarama yapması, diğer virüs programlarına göre daha etkili çalışması, başlangıçta 14 günlük deneme süresi sunmasıyla oldukça başarılı bir virüs programı olarak öne çıkıyor. Malwarebytes‘ın ücretli versiyonu da oldukça uygun bir fiyata sahip.

  • Tek kullanıcılı Premium hesap: 3.33 dolar/ay
  • Beş kullanıcılı Premium hesap: 6.67 dolar/ay
  • Beş kullanıcılı ekstra Premium hesap: 8.33 dolar/ay

Malwarebytes fiyatı bakımından da, performansı bakımından da oldukça kullanıcı dostu bir program. Aile üyeliği alarak (beş kullanıcılı) evdeki tüm bilgisayarlara koruma sağlayabilir veya toplamda beş arkadaş bu üyeliği (kişi başı 1.3 dolar/ay) satın alarak tasarruf edebilirsiniz. Umarız Malwarebytes nedir, Malwarebytes nasıl kullanılır ve Malwarebytes güvenilir mi gibi sorularınıza yanıt verebilmişizdir. Bitcoin virüsünü silmek için en iyi virüs programı olarak belirtemiyor olsam da, bu ve benzeri türdeki virüsleri tespit etme konusunda diğer virüs programlarına kıyasla çok daha iyi performans sergiliyor Malwarebytes.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir