İnceleme | Shadow Warrior

Shadow Warrior, 26 Eylül 2013 tarihinde çıkışını yapan bir aksiyon oyunu. Elimizde kılıcımız, bazen de silahımızla aksiyona girdiğimiz, garip haldeki yaratıkları öldürmeye çalıştığımız ve ölmemeye çalıştığımız Shadow Warrior, fazlaca kan ve vahşet içermesine rağmen, ana karakterin aksiyon esnasında kullandığı sözler nedeniyle oldukça komik bir yapıya sahip. Başarılı sayılacak grafikleri, bu tarz bir oyun için yeterli düzeydeki vahşet ve aksiyonu, basit ve kolay olan oynanışıyla Shadow Warrior, abartılacak bir güzelliğe sahip olmasa da, neredeyse hiç kötü olmayan ve oynarken şüphesiz keyif alınacak bir oyun.

Shadow Warrior‘ı oynarken çok eğlendiğimi söyleyemem fakat oynanışın beni sıkmadığını, akıcı ve keyifli bir oynanış sunduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu tarzda aksiyon oyunlarını sevmiyor, alışamıyor olsam da, Shadow Warrior‘ın basit yapısı ve esprili dili sayesinde oyuna hızlıca alıştım; bu nedenle Shadow Warrior‘ın başarılı bir yapım olduğunu düşünüyorum. Zaten temelde “komik bir aksiyon/vahşet oyunu” olan bir oyunu grafikleriyle veya hikayesiyle eleştirmek pek de mantıklı bir şey olmaz. Bu nedenle benim dikkatimi çeken iki şey oynanışın yeterliliği ve “komikliğin” düzeyi oldu. Shadow Warrior‘ın her iki konuyu da oldukça iyi bir şekilde başardığını düşünüyorum.

Shadow Warrior sistem gereksinimleri ortalama seviyede; Shadow Warrior‘ı oynamadan önce sisteminizin yeterli olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Shadow Warrior Türkçe dil desteğine sahip değil; 10’dan fazla dile çevirisi olan Shadow Warrior‘ın Türkçe dil desteğine sahip olmaması bir eksiklik sayılabilir mi, kesinlikle evet. Oyunda fazla diyalog, takip edilmesi gereken yoğun bir hikaye bulunmasa da, ana karakterin arada sırada söylediği ve oyunu “komik” hale getiren lafların oyuncu tarafından rahatça anlaşılması gerekiyor. Bu nedenle, Shadow Warrior‘ın Türkçe dil desteğine sahip olmaması bir eksiklik olarak karşımıza çıkıyor. Shadow Warrior şu an için Steam‘de 59 TL’ye satılıyor. Shadow Warrior‘ı oynarken oldukça keyif aldım ve Shadow Warrior‘ı öneriyorum. Shadow Warrior‘ı satın almak istiyorsanız aşağıdaki Steam bağlantısını kullanabilirsiniz. Ayrıca; Shadow Warrior hakkında düşüncelerinizi yorumlara yazabilir ve Shadow Warrior inceleme yazısına katkıda bulunabilirsiniz. Ek olarak; Shadow Warrior‘dan esinlenilerek geliştirilen Viscera Cleanup Detail: Shadow Warrior inceleme yazısına da göz atabilirsiniz.

Shadow Warrior’a inceleme puanım 68/100.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.