Humble Bundle Nedir?

Çoğu tüketici, belirli zamanlarda indirime giren ürünleri veya hizmetleri asla normal fiyatından satın almayı tercih etmiyor. Genellikle indirime gireceğini bildiğimiz ürünleri/hizmetleri satın almak için indirim günlerini bekliyor ve ihtiyaçlarımızı erteliyoruz. Bu konuya en iyi örnek olarak oyuncuların oyun satın alma alışkanlıklarını gösterebiliriz. Neredeyse hepimiz, eğer henüz yeni çıkmamışsa, bir oyunu satın almak için indirime girmesini bekliyoruz. Oyun ve benzeri türdeki ürünleri, kısaca yazılımları satın almak için indirim günlerini bekliyor veya fırsat sitelerini takip ediyoruz. İşte Humble Bundle, şu an için sektördeki en iyi fırsatları sunan ve aynı zamanda en popüler olan bir fırsat sitesi.

Humble Bundle Nedir?

Kısaca özetlemek gerekirse Humble Bundle; oyun, program ve e-kitap satışı yapan dijital bir mağazadır. Fakat Humble Bundle‘ın, kendisini diğer tüm dijital mağazalardan ayıran çok önemli iki özelliği vardır: Birincisi, Humble Bundle‘da satılan her şey “bundle“, yani “paket” halinde satılır. İkincisi, Humble Bundle‘dan yaptığınız her satın alımda, kendi belirlediğiniz miktar kadar hayır kurumlarına bağış yaparsınız.

Humble Bundle Güvenilir Mi?

Günümüzde internetten alışveriş yapmak oldukça popüler olsa da, tüketicilerin çoğu fırsat sitelerine temkinli yaklaşıyor. Humble Bundle güvenilir mi diye düşünüyorsanız, gönül rahatlığıyla Humble Bundle‘dan alışveriş yapabilirsiniz. Ben de yaklaşık 7 senedir Humble Bundle’ı kullanıyorum ve şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım. Ayrıca, satın aldığınız ürünlerin kodları veya indirme linkleri, satın alımı onayladığınız an size ulaştırılıyor. Yani, ürünleri satın aldıktan sonra beklemiyor, zaman kaybetmiyorsunuz.

Humble Bundle Neden Ucuz?

Humble Bundle neden ucuz sorusunun yanıtı ise oldukça basit. Humble Bundle‘da hiçbir zaman yeni çıkmış bir ürünün bundle halinde satıldığını göremezsiniz. Genelde birkaç ay önce veya -geniş paketlerde- birkaç yıl önce çıkış yapmış oyunları/ürünleri görürsünüz. Bunun sebebi de şudur: Bu oyunlar veya ürünler, çıkış yaptıkları tarihlerde yakaladıkları satış başarısını artık yitirmişlerdir. Bu nedenle oyunlarını Humble Bundle veya benzeri fırsat sitelerinde, belirli bir ücret karşılığında satarak, kısmen de olsa gelir elde etmeye çalışmaktadırlar. Ayrıca, Humble Bundle‘ın asıl amacı oyun geliştiricilere veya kendisine gelir sağlamak değil, hayır kurumlarına bağış toplamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.