Knight Online | Başlangıç Rehberi – 1

Knight Online günümüzde oldukça popüler bir oyun olsa ve neredeyse çoğu oyuncu tarafından bilinse de, her geçen gün Knight Online’a başlamak isteyenlerin sayısı da artmakta. Çoğu oyuncu, Knight Online’a başlarken ne yapması gerektiğini ve aklına takılanları nasıl çözeceğini bilmiyor. Biz de oyuna başlarken sorun yaşayanlar için Knight Online başlangıç rehberi isimli bir yazı hazırladık. 

1- Knight Online nasıl Türkçe yapılır?

Knight Online’ı Türkçe yapmak için; Knight Online klasörüne gidin ve “options.exe” dosyasını çalıştırın. Burada dil ayarını (Language) bulun ve Türkçe (Turkish) ile değiştirin. Ardından kaydedip, oyuna girebilirsiniz. 

2- Görevler nerede ve nasıl yapılır?

Moradon’da, ana köyde, yani doğduğunuz yerde, merdivenlerin hemen yakınında zırhlı ve uzun boylu, ismi [Sentinel] Patrick olan bir NPC göreceksiniz. Başlangıç görevlerinizi bu NPC’den alabilirsiniz. Yeni görevlere erişmek için yine aynı yerde yer alan diğer NPC’lerle etkileşime geçebilir, seviye atladıkça da Folk Village’de bulunan NPC’leri kontrol edebilirsiniz. Unutmayın; görevlerin yüzde 90’ı Moradon, Folk Village, Luferson Castle, El Morad Castle gibi haritaların merkezlerinde, ışınlama kapılarının yakınlarında yer almaktadır. Burada kısa bir gezinti yapabilir, üzerinde sarı soru işareti (?) olan NPC’lere tıklayarak yeni görevler alabilirsiniz.

3- Görev aldım fakat haritayı bilmediğim için yaratıkları bulamıyorum, ne yapmalıyım?

Herhangi bir NPC’den görev aldığınız zaman, görevi ilk alırken (görevi yapacağınızı kabul ederken, onaylarken) karşınıza bir pencere çıkıyor. Bu pencerenin üstünde metin olarak ve altında görsel olarak görevin nerede, hangi bölgede olduğu açıkça belirtiliyor. Eğer bu pencereyi kapattıysanız, görevi aldığınız NPC’ye tekrar tıklayabilir ve ilgili görevin üzerine gelerek pencereyi tekrar açabilirsiniz. Ayrıca, göreve giderken kaybolduysanız, görevler sekmesinden görevinize tıklayabilir ve açılan penceredeki harita üzerinden gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Unutmayın; bu haritada bulunduğunuz yer ve görevin yapılacağı yer işaretlenmiştir. Her kaybolduğunuzda görev haritasını kullanabilirsiniz.

4- Yeteneklerimi nasıl aktif edeceğim? Skiller nasıl açılır?

Knight Online‘da yeteneklerinizi, yani skillerinizi aktif etmek için belirli bir seviyeye ulaşmanız gerekiyor. Bu seviye şu anlık 10 olarak belirlenmiş durumda ve değişmesi de pek muhtemel görünmüyor. Başlangıç görevlerinizi yaparak hızlıca 10. seviyeye ulaşabilir ve yeteneklerinizi aktif edebilirsiniz. Unutmayın; belirlenen seviyeye geldiğinizde otomatik olarak görev sekmenize bir görev eklenecek ve bu görev, yeteneklerinizi, yani skillerinizi açmak için kullanılacak. İlgili NPC’yi bulmak için bu görevin haritasını kullanabilirsiniz. Kısa yol tarifi için: Moradon’un ana merkezine, yani Town’a geri dönün. Birinci merdivenlerden çıkıp, karşıdaki ikinci merdivenlere erişin. Bu merdivenleri de çıkın ve en yukarıdaki NPC’yi kullanarak skillerinizi açtırın.

5- Pazarlara bakamıyorum ve kimseyle takas yapamıyorum, neden?

Pazarlara erişmek ve takas yapmak için iki şartı yerine getirmeniz gerekiyor. Öncelikle 35. seviyeye ulaşmanız gerekiyor. Ardından NTTGame internet sitesi üzerinden SMS doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Bu işlem için küçük de olsa bir ödeme yapmanız gerekmektedir. SMS doğrulaması için gereken 5 NPoints (Knight Cash veya KC) ödemesini yaptıktan sonra pazar kurabilir, pazarları inceleyebilir ve takas yapabilirsiniz. Unutmayın; 5 NPoints ile SMS onayı yapmak için NTTGame internet sitesi üzerinden veya yetkili satıcılardan (örneğin, ByNoGame) NPoints satın almanız gerekmektedir. Bu NPoints veya diğer adıyla Knight Cash‘ler, en az 400 NPoints olarak satılmaktadır ve güncel ücreti 37,25 TL’dir. 5 NPoints ödemesi yaklaşık 50 kuruşa denk geliyor ve geride kalan 395 NPoints ile oyun içi mağaza (yani Power Up Store) üzerinden eşya satın alabilir, bunları pazar kurarak satabilir ve NPoints için harcadığınız miktarın yarısından fazlasını rahatlıkla geri alabilirsiniz.

6- SMS onayı nasıl yapılır?

NTTGame‘in sitesine giriş yaptıktan sonra (orijinal, gerçek siteye eriştiğinizden emin olun) My Accounts’a tıklayın ve oradan SMS Verification’a tıklayın. Cep telefonunuzu yazın ve gelen kodu kutucuğa yapıştırın. İşlemleri tamamlayın ve ardından SMS onayınız yapılmış olacaktır. Unutmayın; bu işlem için hesabınızda en az 5 NPoints olması gerekmektedir.

7- Bilgisayarım iyi olduğu halde oyun kasıyor, neden?

Knight Online, oldukça eski bir oyun olması ve geliştirici ekip tarafından yeteri kadar önem gösterilmemesi nedeniyle bazı konularda oyunculara sorun yaşatabilmektedir. Bunların en iyi örneği, çoğu oyuncunun da şikayetçi olduğu kasma ve ısınma problemleri. Bilgisayarınız ne kadar iyi olursa olsun Knight Online bilgisayarınızı zorlamaya ve bu nedenle daha çok enerji tüketip, ısınmasına, böylelikle de kasmasına sebep olmaktadır. Bu sorunu çözmek için Knight Online | FPS Arttırma isimli rehberimize göz atabilirsiniz.

Knight Online‘a yeni başlayanların sıkça sorduğu soruları sizler için yanıtladık. Daha detaylı soruların yanıtları için, kısa bir süre sonra yayınlanacak olan Knight Online | Başlangıç Rehberi – 2 isimli yazımızı beklemelisiniz. Yeni yazılardan hızlıca haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.