Steam Nedir?

Steam, temel olarak bir dijital oyun satın alma platformudur. Steam‘in asıl amacı, oyuncuları tek bir platform üzerinde birleştirerek onlara özel bir topluluk kurmak, oyunlara daha kolay ve ucuz erişmelerini sağlamaktır. Steam, her geçen sene gelişen ve yeni özellikleriyle kısmen sosyal medyaya dönüşen, oyuncuların birbirleriyle mesajlaşmasını, profil oluşturmasını, profillerini düzenlemelerini, profillerine özel öğeler satın almalarını, seviye yükselmelerini, oyun içi ekran görüntüleri ile videoları paylaşmalarını ve daha birçok eşsiz özelliği eksiksiz sunmayı başaran bir platformdur.

Steam Ne İşe Yarar?

Steam‘in temel odağı “oyun satmak” gibi görünse de, Steam bundan çok daha karmaşık bir yapıdadır. Steam‘in oyun mağazası haricinde kendine özel bir pazarı, çeşitli oyunların kendine özel eşyaları bulunmaktadır. Bu eşyalar oyuncular arasında takas edilebilirken, belirli bir komisyon karşılığında pazarda satılarak kazanç da elde edilebilmektedir. Bu kazançlar Steam Cüzdan (Steam Wallet) denilen, Steam hesabınıza tanımlanmış bir cüzdanda birikir. Bu kazançların isterseniz tamamıyla, isterseniz bir kısmıyla (geri kalan kısmını kredi kartı vb. yöntemlerle ödeyerek) oyun satın alabilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki, Steam‘de sadece “oyun” değil, oyunlara özel ek paketler ve bilgisayar programları da bulunuyor. Bu programları lisanslı olarak Steam üzerinden satın alabiliyor ve gönül rahatlığıyla kullanabiliyorsunuz.

Steam Güvenilir Mi?

İnternet üzerinden alışverişlerde çoğumuz güven problemi yaşarız. Satın almak istediğimiz ürünü veya hizmeti satın almadan önce bolca araştırma yapar ve en popüler satıcıyı tercih ederiz. İşte Steam‘de, şu an için dünyadaki “en popüler satıcı” konumundadır ve milyonlarca oyuncu tarafından hiçbir sorun yaşamadan kullanılmaktadır. Milyonlarca kullanıcı Steam üzerinden oyun oynamakta, kredi kartı bilgilerini paylaşarak oyun satın almaktadır. Steam güvenilir mi sorusuna hayır yanıtını vermek için hiçbir sebep yoktur. Steam‘den gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.