Getir Nedir?

İnternetten mutfak alışverişi konusu birkaç senedir hayatımızda olsa da, Covid-19 pandemisi nedeniyle daha popüler olmaya ve sıkça tercih edilmeye başladı. İnternetten mutfak alışverişi konusuna öncü olan bazı uygulamalar bulunsa da, günümüzde tercih edilen uygulamaların sayısı oldukça fazla. Çünkü insanlar, tek bir uygulamaya bağlı kalmak yerine kampanyalar için arayışa giriyorlar. Bu nedenle çoğu kişi, her online alışveriş uygulamasını en az bir kere kullanmış oluyor. Online mutfak alışverişi konusunda en popüler ve en başarılı sayılabilecek olan uygulamalardan biri olan Getir, ihtiyaç duyulan ürünleri olabildiğince kısa bir sürede müşterisine ulaştırmayı hedefliyor.

Getir Nedir?

Getir, genel olarak, anlık ihtiyaç duyduğunuz ürünleri size en kısa sürede getirmeyi hedefleyen bir online alışveriş uygulamasıdır. Yemek yaparken içeceğinizin olmadığını, çay yapacakken çayınızın olmadığını, tam yemeğe oturduğunuzda ketçap ve mayonezin eksik olduğunu fark ettiniz; işte tam bu sırada Getir uygulamasına girebilir, hızlıca ihtiyaç duyduğunuz ürünleri sepetinize ekleyebilir, kredi kartınız ile ödeyebilir, yaklaşık 10 dakika içerisinde ürünlerinizi teslim alabilirsiniz. Ayrıca sipariş ettiğiniz ürünlerin hangi kurye tarafından getirildiğini, siparişinizin durumunu (hazırlanıyor, yola çıktı vb.) ve kuryenin nerede olduğunu anlık olarak takip edebiliyorsunuz. Eğer isterseniz kuryeye, yine Getir uygulaması üzerinden bahşiş verebiliyorsunuz. Getir kampanyaları oldukça fazla olduğu için, Getir uygulaması, diğer uygulamalara kıyasla daha fazla tercih edilmektedir. Getir getirme ücreti 4,50 TL ve en az 30 TL’lik sipariş vermeniz gerekiyor.

GetirBüyük Nedir?

Getir, internetten market alışverişi yapmayı kolaylaştırıyor olsa da, Getir uygulaması getirme ücreti oldukça yüksek ve ayrıca ürünlerin fiyatları da market fiyatlarına göre biraz daha yüksek. Bu nedenle tüketiciler, internetten toplu market alışverişi yapmak için GetirBüyük uygulamasını tercih ediyorlar. Çünkü GetirBüyük uygulaması fiyatları hem market fiyatlarına daha yakın oluyor, hem de GetirBüyük getirme ücreti bulunmuyor. GetirBüyük‘te alışveriş yapmak için en az 75 TL’lik sipariş vermeniz gerekiyor ve ürünler, standart Getir siparişlerinize göre biraz daha gecikmeli elinize ulaşıyor. Çünkü Getir ve GetirBüyük depoları birbirlerinden bağımsız olarak çalışıyorlar ve bu nedenle, yan sokağınızda bir Getir deposu yer alsa da, GetirBüyük deposu farklı bir yerde olduğu için ürünlerin size ulaşması biraz fazla sürecektir.

GetirYemek Nedir?

GetirYemek, internetten yemek siparişi vermeyi kolaylaştıran ve bununla birlikte kullanıcılarına birçok kampanya sunmayı başaran bir yemek sipariş uygulamasıdır. Çeşitli restoranlardan yemek siparişi verebildiğiniz ve Getir kampanyaları sayesinde indirimli alışveriş yapabildiğiniz GetirYemek, nakit ve kredi kartıyla ödemelerin yanı sıra, yemek kartlarıyla da ödeme yapmanızı sağlıyor. 

Getir Güvenilir Mi?

Getir güvenilir mi diye düşünen ve bu nedenle Getir uygulamasından sipariş vermeye çekinenler varsa, Getir uygulamasının tamamen güvenli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sipariş verirken tüm ürünlerin fiyatını ve sepetinizdeki ürünlerin toplam fiyatını görüyorsunuz; kredi kartıyla ödeme yaparken telefonunuza onay kodu geliyor ve burada da ödeme yapacağınız miktarı kontrol edebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra, sipariş verdikten sonra anında canlı desteğe bağlanabiliyor ve tüm sorunlarınıza eksiksiz yanıt alabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.