Steam Achievement Manager (SAM) Nedir?

Steam Achievement Manager nedir, ne işe yarar?

Steam Achievement Manager, Steam‘de yer alan oyunlarınızın başarımlarını (achievement) yönetebildiğiniz, isterseniz yeni başarımları aktif edebildiğiniz, isterseniz de açtığınız başarımları pasif hale getirebildiğiniz yardımcı bir programdır. Steam Achievement Manager ile uzun süredir çabalayıp, yine de elde edemediğiniz başarımlarınızı açabilir, aktif edebilirsiniz. Bir diğer durumda; eğer çok sevdiğiniz bir oyunun başarımlarının çoğunu veya tamamını açtıysanız (kazandıysanız), o başarımları kapatabilir, pasif, yapılmamış hale getirebilirsiniz. Böylece oynamaktan keyif aldığınız ve saatlerinizi harcadığınız bir oyunda yer alan başarımların tümünü sıfırdan tamamlamaya çalışabilir, oyun sürenizi artırabilirsiniz.

Steam Achievement Manager ücretli midir, paralı mıdır?

Steam Achievement Manager tamamen ücretsiz olarak sunulan bir programdır. İndirirken veya programı kullanırken hiçbir ücret ödemek zorunda kalmazsınız.

Steam Achievement Manager güvenilir mi?

Steam Achievement Manager‘ı kullanan binlerce kullanıcı bulunuyor ve şimdiye kadar çok nadiren bildirilen şikayetler haricinde neredeyse hiç sorunun yaşanmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Steam Achievement Manager‘ı kullandıktan sonra Steam üzerinden yasaklandığını (banlandığını) iddia eden oyuncular bulunsa da, Steam Achievement Manager‘ın Steam üzerinden herhangi bir yasaklanmaya sebep olması için hiçbir sebep bulunmamaktadır. Bir diğer konu olarak, Steam Achievement Manager‘ın içerisinde hiçbir şekilde virüs veya zararlı yazılımlar bulunmamaktadır ve güvenli kullanıma tamamen uygundur. Steam Achievement Manager‘ı kendi sitesi yerine başka indirme sitelerinden indirmemelisiniz. Aksi halde Steam Achievement Manager‘ın içerisinde zararlı yazılımlar bulunabilir. Bilgisayarınızı korumak için Steam Achievement Manager‘ı veya bir başka programı indirirken orijinal web sitesini kullandığınızdan emin olun.

Steam Achievement Manager nasıl indirilir?

Steam Achievement Manager‘ı indirmek için en güvenli yol GitHub üzerinden indirmektir. Aşağıda belirtilen bağlantı üzerinden Steam Achievement Manager indirme sayfasına ulaşabilirsiniz. https://github.com/gibbed/SteamAchievementManager

  • Steam Achievement Manager‘ı indirmek için linke tıklayın ve en altta yer alan “Download latest release.” yazısına tıklayın.
  • Ardından açılan sayfada steamachievementmanager-7.0.25.zip isminde bir RAR veya ZIP dosyası göreceksiniz. (Bu dosyanın 7.0.25 yazan yeri, versiyon numarasıdır. Gün geçtikçe ve yeni güncellemeler aldıkça bu sayı değişebilmektedir.)
  • steamachievementmanager-7.0.25.zip isimli dosyanın üzerine tıklayın ve RAR veya ZIP dosyasının bilgisayarınıza inmesini bekleyin.
  • Dosyayı indirdikten sonra RAR veya ZIP dosyasını klasöre çıkartın ve klasöre girin.

Steam Achievement Manager nasıl kullanılır?

  • Klasörde yer alan “SAM.Game.exe” veya “SAM.Picker.exe” dosyalarından birini çalıştırın.
  • Steam Achievement Manager‘i kullanmak için Steam kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz GEREKMEZ. (Lütfen indirdiğiniz program Steam kullanıcı adı ve şifrenizi istiyorsa programı kullanmayın. Farklı bir yerden, farklı bir program indirmiş olabilirsiniz.)
  • Steam Achievement Manager‘i çalıştırırken, aynı anda Steam‘in açık olması ve hesabınıza giriş yapılmış olması gerekmektedir. Böylece Steam Achievement Manager kütüphanenizdeki oyunların bir listesini çıkartır ve başarımlar için yapılacak işlemlere hazırlanır.
  • Ardından açılan programda, Steam kütüphanenizde yer alan tüm oyunlar listelenmiş halde karşınıza gelecek. Listeden istediğiniz oyunu seçin, istediğiniz başarımları açın veya kapatın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.