İnceleme | X-Blades

X-Blades, 10 Şubat 2009 tarihinde çıkışını yapan bir rol yapma oyunu. Kadın karakteri kontrol ettiğimiz ve sonsuz aksiyonlara girdiğimiz X-Blades, çıkış yaptığı döneme göre değerlendirildiğinde oldukça dikkat çekici ve keyifli bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Günümüz için; grafikleri, ses efektleri, yetenek ağaçları, zorluk seviyesi ve oynanışı hiç de başarılı olmayan X-Blades, belirli yeteneklerimizi kullanarak çeşitli yaratıkları öldürmeye ve böylelikle ilerlemeye dayalı bir oynanışa sahip. Bazı yaratıklara basitçe, elimizdeki kılıçla bile hasar vermek mümkünken, bazı yaratıklar görünmezlik gibi özelliklere sahip ve bu nedenle özel yeteneklerimizi kullanmamız gerekiyor.

X-Blades‘i çok fazla deneyimleme şansım olmadı. Çünkü yıllardır X-Blades ve benzer tarzdaki oyunlardan hiç keyif alamadım ve hala da alamıyorum. Yine de oynanış konusunda (çıkış yaptığı seneye göre değerlendirirsek) başarılı olduğunu, daha doğrusu “kötü” bir yapım olmadığını düşünüyorum. Henüz başlangıç seviyelerini oynadım; bu seviyeler, yaratıkların özelliklerini ve karakterimizin yeteneklerini bize göstermek/öğretmek için hazırlanan oldukça basit seviyeler olsa da, benim gibi aksiyon oyunlarına oldukça uzak birisi için “oynanabilir” seviyedeydi.

X-Blades sistem gereksinimleri kısmen de olsa düşük; ortalama bir bilgisayarla rahatlıkla oynayabilirsiniz. X-Blades Türkçe dil desteğine sahip değil ve oyun içerisinde buna pek de ihtiyacınız olduğu söylenemez. Çıkış yaptığı yıla göre değerlendirildiğinde aksiyonu ve oynanışı yeterli olan fakat günümüz için onlarca eksiği bulunan X-Blades, şu an için Steam‘de 18 TL’ye satılıyor. İndirim zamanlarında yüzde 50 indirimle 9 TL’ye de satın alabileceğiniz X-Blades‘i kesinlikle önermiyorum. Yine de, X-Blades‘i satın almak veya incelemek için aşağıdaki Steam bağlantısını kullanabilirsiniz. Ayrıca; X-Blades hakkında düşüncelerinizi yorumlara yazabilir ve X-Blades inceleme yazısına katkıda bulunabilirsiniz.

X-Blades‘e inceleme puanım 38/100.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.