Havucum Nedir?

İnternetten anket doldurmak son zamanların en popüler para kazanma yollarından biri haline geldi. Şirketler, hali hazırda piyasada olan ürünleri hakkında geri dönüş almak veya piyasaya sürmeyi planladığı ürünlerinin eksiklerini tespit etmek için tüketicilerin fikirlerine ihtiyaç duyuyorlar. Anket firmaları ise, şirketlerin bu ihtiyacını karşılamaya ve kar elde etmeye çalışırken, aynı zamanda anketlerin daha fazla kişiyle buluşmasını sağlamak için kar paylaşım yöntemine başvuruyorlar. Bu sayede; şirketler anket firmalarına çeşitli araştırmalar için belirli miktarlarda ödemeler yaparken, anket firmaları da bu ödemelerin bir kısmını tüketicilere (kullanıcılara) dağıtarak hem zamandan, hem de dolaylı masraflardan tasarruf ediyorlar. Havucum uygulaması da, tam olarak internetten anket doldurarak para kazanma sistemine sahip olan bir oluşum. 

Havucum Nedir?

Havucum anket uygulaması, çeşitli anketleri kendi görüşlerinize göre yanıtlayarak anket başına para kazandığınız ve böylece boş zamanlarınızı değerlendirerek para kazanabildiğiniz bir anket uygulaması. Havucum‘a üye oluyor, profilinizi dolduruyor, anketlere katılıyor ve yeterli sayıda anketi çözdükten sonra kazandığınız parayı banka hesabınıza çekebiliyorsunuz.

Havucum Bilgilerimi Kullanır Mı?

Anket uygulamaları bilgilerimi kullanır mı diye tedirgin olan ve bu nedenle anket doldurarak para kazanma yöntemini kullanamayan binlerce tüketici bulunuyor. Havucum uygulaması, dolaylı yoldan da olsa bilgilerinizi kullanmaktadır. Fakat bu, tüm kişisel bilgilerinizin üçüncü şahıslarla paylaşıldığı anlamına gelmiyor. Anketler sona erdikten sonra, katılımcılar bir grup olarak değerlendiriliyor ve şahsa özel bir anket değerlendirmesi yapılmıyor. Bu ne demek, bu şu demek: “Cenk Baytınaz, X ürünü alırsam, yanına Y ürününü de alırım.” diye tercihte bulunmuş diyerek sizi kişisel olarak sınıflandırmazlar ve paylaşmazlar. Bu araştırmaların sonuçları daha çok yaş grubuna, cinsiyete ve/veya oturduğunuz yere göre gruplandırılmaktadır. Yani, “18-24 yaş arasındaki erkeklerin yüzde 80’i (%80), X ürünü alırsam, yanına Y ürününü de alırım.” diye tercihte bulunmuş diye bir değerlendirme yapılmaktadır. Anketlere verdiğiniz cevaplar tekil olarak hiçbir anlam taşımaz; çünkü anketlerin yapılma amacı, bir kişinin cevabını öğrenmek değil, binlerce kişinin cevabını öğrenmektir. Kısaca, Havucum ve anket uygulamaları, kişisel bilgilerinizi tamamen üçüncü şahıslarla paylaşmaz.

Havucum Nasıl Kullanılır?

Havucum nasıl indirilir veya Havucum nasıl kullanılır diye soruyorsanız cevabı çok basit. Eğer bir mobil cihazınız, yani telefonunuz varsa, uygulama marketinizi kullanarak (Google Play veya App Store) Havucum uygulamasını indirebilirsiniz. Eğer mobil cihazınız yoksa veya mobil cihazınıza bir uygulama yüklemek istemiyorsanız, bilgisayarınızdan da Havucum anket uygulaması sitesine erişebilirsiniz. 

Havucum Güvenilir Mi?

Anket uygulamaları güvenilir mi gibi sorular oldukça sık soruluyor. Havucum güvenilir mi sorusuna ise gönül rahatlığıyla evet yanıtını verebilirim. Havucum anket uygulaması ile onlarca ankete katıldım ve hiçbir sorun yaşamadan kazandığım parayı banka hesabıma aktarabildim. En az 20 TL bakiyeniz olunca paranızı çekebilirsiniz; paranın banka hesabınıza geçmesi için ortalama 2 iş günü geçmesi gerekiyor. Ayrıca herhangi bir sorun yaşanırsa, maksimum 3 iş günü içerisinde paranız hesabınıza geçmiş oluyor.

Havucum Neden Anket Gelmiyor?

Anket firmaları, anketlerini direkt olarak tüm tüketicilere yöneltmezler. Her anketin özel bir hedef kitlesi vardır ve anketler için cevaplar sadece bu hedef kitleden alınmak zorundadır. Bu nedenle her gün katılabileceğiniz bir anket olmayabilir. Ayrıca, sorulara yavaş, doğru ve uyumlu cevaplar vermeniz de size daha fazla anket gönderilmesini sağlayacaktır.

Havucum Neden Anketten Atıyor?

Tüketiciler, anket uygulaması anketten atıyor diyerek birçok uygulamanın dolandırıcı olduğunu düşünüyorlar ve bu nedenle sürekli kötü yorum yapıyorlar. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi, her anket için belirlenen özel bir hedef kitle bulunuyor ve bu nedenle her anket size uygun olmayabiliyor. Havucum anketten atıyor diye şikayet ediyorsanız, lütfen her anketin size uygun olmayacağını unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.