Windows İçin En İyi 4 Ekolayzır Programı

Microsoft, Windows 10 ekolayzır ayarları konusunda kullanıcılara rahat bir alan sunmayı başaramıyor. Bu nedenle kullanıcılar da çözümü Windows 10 ekolayzır programlarında arıyor. Windows 10 bass ayarı ve diğer tüm ayarları düzenlemek için kullanabileceğiniz 4 programı listeledim. Umarım Windows 10 ses ayarları konusunda istediğiniz çözümü bulursunuz. İşte en iyi 4 Windows 10 ekolayzır programı;

  • FXSound: Oldukça kullanışlı olan ve sade bir arayüze sahip olan FXSound, uygun fiyatlı olmasıyla da dikkat çekiyor. Ses sistemlerine yüzlerce dolar harcamak yerine düşük bir ücretle FXSound‘a sahip olmanın daha avantajlı olduğunu savunan geliştirici ekip, FXSound‘u geliştirmeye ve oldukça popüler bir hale getirmeye devam ediyor. Şu an için iki ayrı versiyonu olan ve üçüncü versiyonu da geliştirme aşamasında olan ekolayzır programı, FXSound 1 ve FXSound 2 olarak kullanıcılara sunulmuş durumda. İsimlerinden de anlaşılacağı gibi programın birinci ve ikinci versiyonları olan bu iki program, işlev konusunda birbirlerine benzeseler de fiyat konusunda birbirlerinden ayrı olduklarını söyleyebiliriz. FXSound 1 Premium versiyonu tek seferlik 9,99 dolarlık fiyatıyla satışa sunulurken, FXSound 2 Premium versiyonu ise yıllık 9,99 dolardan satışa sunulmuş durumda. Geliştirme aşamasında olan FXSound 2 Pro isimli yeni versiyonun ise kısa sürede yayınlanacağı fakat fiyat olarak yıllık 19,99 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor. FXSound 1 Premium versiyonunu kısa bir süre kullandım ve oldukça işime yaradığını rahatlıkla söyleyebilirim. 
  • Equalizer APO (Peace Equalizer): Equalizer APO, genel olarak kullanım konusunda biraz detaylı ve karışık olsa da, oldukça fazla seçenek sunması, yani, müzik türüne göre ses ayarları, bilgisayarınıza bağlı olan cihazlara göre özel ses ayarları gibi birçok seçeneğe sahip olması nedeniyle dikkatimi çeken ve aktif olarak kullandığım bir ekolayzır programıdır. Ücretsiz olması büyük bir avantaj olan Equalizer APO, Peace Equalizer isimli arayüz ile çok daha az karmaşık bir programa dönüşüyor. Peace Equalizer arayüzü ile birlikte kullandığım Equalizer APO, aktif olarak kullandığım ve kesinlikle de tavsiye ettiğim bir ekolayzır programıdır.
  • Boom3D: Hem Windows 10, hem de macOS için kullanılabilir olan Boom3D, sunduğu onlarca seçenek ve kaliteli arayüzü ile en iyi ekolayzır programları listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Kullanıcılara çeşitlilik sunan, her konuda ince ayarlamalar yapabilmenize fırsat veren, her türlü efektin veya ayarın ardından ses kalitesinin değişmeyeceğini savunan Boom3D, Windows için 14,99 dolar ve macOS için 19,99 dolar fiyatından satışa sunulmuş durumda. Fiyatların yıllık değil, tek seferlik olduğunu da belirtelim.
  • Nahimic 2+ Audio Driver: MSI markalı bilgisayarların vazgeçilmezi olan ve birçok MSI kullanıcısı tarafından tercih edilen Nahimic 2+ Audio Driver, sadece belirli ayarlar için değişime izin verse de, sunduğu üst düzey ses/efekt kalitesi ve kısıtlı ayarlarıyla bile harikalar yaratmasıyla oldukça popüler bir hale gelmiş durumda. Nahimic 2+ Audio Driver‘ın tamamen ücretsiz olması, bu programın en dikkat çekici özelliği olarak ön plana çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.