İnceleme | The White Door

The White Door, 9 Ocak 2020 tarihinde çıkışını yapan bağımsız bir macera oyunu. Ana karakterimiz olan Robert Hill, yaşadığı hafıza kaybı sonrasında bir ruh sağlığı merkezinde tedavi görmeye başlıyor. Ruh sağlığı merkezinin bize vermiş olduğu günlük programı takip ediyoruz; uyanıyor, kahvaltı yapıyor, dişlerimizi fırçalıyor, hafıza egzersizleri yapıyor, muayene oluyor ve günü tamamlıyoruz. Bunların arasında hafıza egzersizlerini yaparken ve muayene olurken birkaç bulmaca çözüyoruz. Bulmacalar oldukça basit ve keyifli. Hafıza egzersizi yaptığımız zaman, odamızda bulunan bilgisayarı kullanıyoruz ve genelde birkaç nesneyi seçme veya birkaç nesnenin yerini değiştirme gibi basit bulmacalarla karşılaşıyoruz. Eğer muayene oluyorsak, hemşirenin bize sorduğu soruları yanıtlamak için odada ipuçları arıyoruz.

The White Door genel olarak bir odanın içinde geçiyor olsa da, her günün sonunda bir olayı hatırlıyor ve o anı yaşıyoruz. Hikaye anlatımı boyunca da karakterimizi yönetebiliyoruz. The White Door, genel olarak çok basit görünse de, bulmacalarının gitgide karmaşık hale gelmesi ve hikaye anlatımının oldukça başarılı olması nedeniyle oldukça eğlenceli bir şekilde ilerliyor. Gün geçtikçe daha zor ve eğlenceli hale gelen bulmacalar, hikayenin derinleşmesi ve dikkat çekici olmaya başlamasıyla birleştiğinde ortaya oldukça keyifli bir oynanış çıkıyor. Çizimleri oldukça fevkalade olan The White Door, aynı zamanda müzikler ile seslendirme konularında da başarılı. Hikayeyi takip etmek için az da olsa İngilizce bilinmesi gerekiyor olsa da, The White Door Türkçe dil desteğine sahip olduğu için bu sorunu rahatlıkla göz ardı edebiliyoruz.

The White Door, uygun fiyatıyla, başarılı çizimleri ve seslendirmeleriyle, muazzam hikaye anlatımıyla ve kısmen de olsa farklı bir oynanışa sahip olmasıyla oldukça cazip bir hale geliyor. Bunlara, The White Door sistem gereksinimleri konusunun da sizi hiç rahatsız etmeyecek olması eklenince The White Door hakkında hiçbir sorun veya eksik kalmıyor. Şu an için Steam’de 8,20 TL’ye satılan ve kısmen de olsa popüler olan The White Door, indirim zamanlarında yüzde 50 indirimle 4,10 TL’ye de satın alınabiliyor. Oldukça keyifli hikayesi ve başarılı atmosferi nedeniyle The White Door‘u kesinlikle öneriyorum. The White Door‘u satın almak, The White Door‘a göz atmak veya The White Door inceleme yorumlarını okumak için aşağıdaki Steam bağlantısını kullanabilirsiniz.

The White Door’a inceleme puanım 79/100.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.