İnceleme | SUPERHOT: MIND CONTROL DELETE

SUPERHOT MIND CONTROL DELETE, 16 Temmuz 2020 yılında çıkışını yapan zamanı manipüle edebildiğiniz bir FPS oyunu. Popüler SUPERHOT serisinin üçüncü oyunu olan SUPERHOT MIND CONTROL DELETE, ilk iki oyuna göre yetersiz kalması nedeniyle kısmen eleştirilse de, genele bakıldığında oyunun oldukça beğenildiğini söyleyebiliriz. Oyun çıkış yaptıktan birkaç gün sonra SUPERHOT MIND CONTROL DELETE hakkında okuduğum bazı yorumlar nedeniyle kendi içimde oyunun kötü olduğu fikrine kapılmıştım. Fakat oyunu oynadıktan sonra SUPERHOT MIND CONTROL DELETE inceleme yorumlarının mantıksız olduğunu ve oyunun oldukça başarılı olduğunu fark ettim.

SUPERHOT serisiyle yeni tanışmış olanlar için kısaca bir özet geçeyim: SUPERHOT, zamanın yavaş aktığı bir evrende, düşmanlarınızı etkisiz hale getirmeye çalıştığınız ve aynı zamanda hayatta kalmaya çalıştığınız bir “shooter” oyunu. Zamanı manipüle edebildiğiniz için, yani hareket etmediğinizde zaman ilerlemediği için, sayı ve silah bakımından sizden oldukça üstün olan rakiplerinizi kendinize özgü ve farklı stratejilerinizle etkisiz hale getirmeniz gerekiyor. Rakiplerinizi tek bir vuruşla veya mermiyle öldürebilecekken, kendinizin de tek bir vuruşla veya tek bir mermiyle ölebileceğinizi unutmamanız gerekiyor. Rakiplerin hem farklı yerlerden, hem farklı silahlarla geliyor olması, bunların yanında, özellikle bölümün başındaysak yeterli silaha sahip olmamamız gibi etkenler bizi oldukça zorlu bir deneyimin içine doğru atıyor fakat zekamızın ve çoğunlukla da çevremizdeki -silah olarak değerlendirilemeyecek- nesneleri kullanarak bu zorluğu, pek de sorun yaşamadan atlatabiliyoruz. SUPERHOT MIND CONTROL DELETE, ilk iki oyuna kıyasla daha da geliştirilmiş olan ve çok daha iyi bir SUPERHOT deneyimi sunan bir oyun olmayı başarmış gibi görünüyor. 

SUPERHOT MIND CONTROL DELETE‘te ilerledikçe rakipleriniz daha akıllı ve bu nedenle daha tehlikeli hale geliyor olsa da; bölüm sonlarında size sunulan güçlendirme opsiyonları sayesinde karakterinizi daha güçlü veya düşmanlara karşı daha hazırlıklı hale getirebilir, durumu eşitleyebilirsiniz. Bazı bölümlerin sonunda size sunulan güçlendirme seçenekleri şunları içeriyor: Mevcut canlarını yenile, can seviyeni yükselt, her yeni bölüme bir silahla başla, silahlar daha fazla mermiye sahip olsun ve daha birçoğu.

Oynadığım kadarıyla SUPERHOT MIND CONTROL DELETE‘i değerlendirmem gerekirse, oyunu oldukça beğendiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. İlk SUPERHOT‘ı oynadığımda çok garipsemiştim ama çok da hoşuma gitmişti. SUPERHOT ismini ve serisini daha önceden bilenler SUPERHOT MIND CONTROL DELETE‘i severek oynayacaktır fakat ilk kez duyanlar bile eminim, bu oyuna bayılacaklar. SUPERHOT MIND CONTROL DELETE sistem gereksinimleri konusunda çok rahat değil; yine de ortalama düzeyde bir bilgisayarla rahatlıkla oynayabileceğinizi tahmin ediyorum. SUPERHOT MIND CONTROL DELETE Türkçe dil desteğine sahip değil; zaten oyun içerisinde diyaloglar ve takip edilmesi gereken ağır bir hikaye olmadığından Türkçe’nin olmaması negatif bir etki yaratmıyor. SUPERHOT MIND CONTROL DELETE, şu an için Steam‘de 39,99 TL’ye satılıyor fakat indirim zamanlarında yüzde 20 indirimle 32 TL’ye de satın alınabiliyor. SUPERHOT MIND CONTROL DELETE‘i oynarken çok keyif aldım ve oynanışın daha çeşitli hale gelmesi ile özel güçlendirmelerin olması da oyundan daha fazla keyif almama sebep oldu. Oyuna göz atmak veya oyunu satın almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. SUPERHOT MIND CONTROL DELETE‘i kesinlikle öneriyorum.

SUPERHOT MIND CONTROL DELETE’e inceleme puanım 88/100.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.