İnceleme | Prisoner

Prisoner, 17 Temmuz 2017’de çıkışını yapan bağımsız bir platform oyunu. Genel olarak alışık olduğumuz platform oyunlarındaki gibi sadece atlayarak, zıplayarak ve birkaç nesneyi toplayarak, bir yerden bir başka yere gitme odaklı bir platform oyunu değil Prisoner. Oyundaki tüm bölümlerde düşmanlar, engeller ve tuzaklar bulunuyor. Amacımız bu engelleri aşarak, aynı zamanda gerekli birkaç eşyayı toplayarak bölümü geçmek ve sonrasında oyunu tamamlamak.

Açıkçası oynadığım çokça popüler olmayan bağımsız platform oyunları nedeniyle artık umudumu yitirmiştim ve Prisoner‘ın da başarılı bir oyun olmadığı konusunda bir düşüncem vardı. Fakat oyuna girince bu fikrim kısmen de olsa değişti. Çünkü; grafikler ne kadar ortalama seviyede olsa da, bölüm tasarımları, düşmanlar ve tuzakların/engellerin olması, her birinin akıllıca yerleştirilmiş olması oldukça hoşuma gitti. Oynanış konusunda da oldukça rahat olduğu için Prisoner‘ı oynarken keyif aldım. 

Prisoner, çok büyük beklentiler içine girmediğiniz durumlarda, çok daha basit platform oyunlarından bunaldığınız anlarda sizi kısmen de olsa eğlendirecek basit bir oyun. Prisoner sistem gereksinimleri oldukça düşük, o yüzden neredeyse her bilgisayarla bu oyunu oynamanız mümkün. Ayrıca Prisoner Türkçe dil desteğine maalesef sahip değil. Sadece Steam başarımlarına sahip olan Prisoner, normal fiyatı 6,20 TL olsa da, şu an için Steam’de yüzde 67 indirimle 2,04 TL fiyatından satılıyor. Prisoner‘ı oynamanızı tavsiye etmiyorum fakat basit ama bir o kadar da zorlayıcı bir platform oyunu deneyimlemek istiyorsanız bu oyuna bir göz atmalısınız. Prisoner‘a göz atmak, incelemek ve Prisoner‘ı satın almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Prisoner’a inceleme puanım 58/100.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.