İnceleme | PlatONIR

PlatONIR, 4 Temmuz 2018 tarihinde çıkışını yapan bağımsız bir platform oyunu. Tüm standart platform oyunlarında olduğu gibi PlatONIR isimli oyunda da geçmemiz gereken belirli bölümler yer alıyor. Bölümleri tamamlamaya çalışırken birden çok zorlukla karşılaşıyoruz, ölüyoruz, baştan başlıyoruz, engelleri aşmak için çözümler arıyoruz.

PlatONIR hakkında, çıkış yaptığı yıla göre yorum yaparsak, oldukça basit bir platform oyunu diyebiliriz. Oyunun sesleri ve müzikleri oldukça standart ve başarısız. Grafikler konusunda olumsuz bir şey söylemek istemiyorum; zaten bağımsız bir platform oyununun size sunabileceği grafikler anca bu seviyelerde olabiliyor. Kısmen büyük bütçelerle çalışan bağımsız oyun stüdyolarının ürettiği platform oyunlarını ve onların standartlarını da bu oyundan ayrı tutmamız gerekiyor. Oyunda, neredeyse her adımda bir başarım kazanıyorsunuz. PlatONIR‘i bir platform oyunu olduğu için değil, başarımları için de oynamayı tercih edebilirsiniz.

PlatONIR, uygun fiyatı nedeniyle eleştirilerini hafif tutacağınız bir platform oyunu. Basit ses efektleri ve müzikler, kötü olmayan grafikler, kısa bir oynanış. PlatONIR sistem gereksinimleri konusunda oldukça rahat bir oyun, bu nedenle çok kötü bir bilgisayara sahip olsanız bile bu oyunu oynamanız mümkün. Ayrıca PlatONIR Türkçe dil desteğine de sahip. Fakat PlatONIR Türkçe dil desteğinin neredeyse hiçbir işe yaramadığını söylemekte fayda var. Bunlara ek olarak PlatONIR Steam başarımları konusunda oldukça cömert bir oyun. Pek fazla başarıma sahip değil fakat neredeyse attığınız her bir adım için bir başarım kazanıyorsunuz. PlatONIR, şu an için Steam’de 2,09 TL’ye satılıyor fakat indirim zamanlarında 1,06 TL fiyatına kadar gerileyebiliyor. PlatONIR‘i oynamanızı önermiyorum fakat uygun fiyatı nedeniyle deneyimlemek isteyebilirsiniz. Eğer bağımsız platform oyunu olan PlatONIR‘i satın almak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

PlatONIR’e inceleme puanım 34/100.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.