İnceleme | GravNewton

GravNewton, 27 Temmuz 2017’de çıkışını yapan bağımsız bir platform oyunu. GravNewton‘da bir yere yürümek, bir yerden bir başka yere zıplamak yok. Bunun yerine yerçekimini kontrol edebiliyoruz ve buna göre seviyeleri tamamlamaya çalışıyoruz. Oynanışın oldukça zor, kafa karıştırıcı ve aynı zamanda baş döndürücü olduğu GravNewton, neredeyse hiç popüler bir oyun değil. Fakat değişik mekanikleri ve benzerlerinden farklı olan oynanışı nedeniyle az da olsa değer görmeyi hak ediyor GravNewton.

GravNewton‘ı oynarken çok eğlendiğimi veya seviyeleri rahatlıkla geçtiğimi söyleyemem. Oyun vasat değil, öncelikle bunu belirteyim. Grafikleri ve bununla birlikte müzikleri ile ses efektleri oldukça zayıf, yetersiz. Fakat yine de, yukarıda da bahsettiğim gibi, yerçekimi konsepti her platform oyununda gördüğümüz bir şey değil ve bu farklılık, daha doğrusu çeşitlilik, oyunu dikkate değer kılıyor bana göre. Bununla birlikte oyunun oldukça uygun fiyata sahip olması da oyunu bir adım daha ön plana çıkartıyor.

GravNewton, şu an için Steam’de 2,10 TL’ye satılıyor fakat indirim zamanlarında yüzde 50 indirimle 1,05 TL’ye kadar gerileyebiliyor. Ek olarak GravNewton, popüler olmayan çoğu oyuna kıyasla Steam başarımlarına ve Steam koleksiyon kartlarına sahip. GravNewton sistem gereksinimleri oldukça düşük seviyede ve bu nedenle, çok büyük bir ihtimalle, hiçbir sorun yaşamayacaksınız. GravNewton Türkçe dil desteğine sahip değil fakat bunu bir eksiklik olarak görmek yanlış, oyunda diyaloğa dair hiçbir şey yok ve ekstra bir dil desteğine de ihtiyaç duymuyorsunuz. GravNewton‘i öneriyorum veya önermiyorum diyemem fakat uygun fiyatı ve kısmen zor olan keyifli oynanışı nedeniyle bir şans vermenizi tavsiye ediyorum. GravNewton hakkında yazılan yorumları okumak, GravNewton inceleme puanlarına bakmak veya GravNewton satın almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanarak GravNewton Steam sayfasına ulaşabilirsiniz.

GravNewton’a inceleme puanım 60/100.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.