Bootmgr Eksik Hatası Nasıl Çözülür?

Bilgisayarı açarken Bootmgr eksik hatası alıyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilir ve Bootmgr eksik hatası sorununuzu çözebilirsiniz.

Bootmgr eksik hatası için birden farklı çözüm yolları var. Hızlıca Bootmgr eksik hatası nasıl çözülür ona bakalım;

1- BIOS ayarlarınızı kontrol edin. Çünkü Bootmgr eksik hatası genellikle bilgisayarınız bir Windows veya diğer işletim sistemlerine erişemediği için çıkar. Eğer bilgisayarınıza yakın zamanda format attıysanız ve başlangıç önceliğini USB veya DVD olarak değiştirseniz bunu düzeltmeniz gerekiyor.

2- Donanımlarınızı ve kablolarını kontrol edin. Bootmgr eksik hatası nedir diye soranlar için kısaca özetleyelim: Eğer bu hatayı görüyorsanız bilgisayarınız bir işletim sistemine, daha doğrusu bir harddisk’e erişemiyor demektir. Yakın zamanlarda bilgisayarınızı bir yere taşıdıysanız, kasanın içini temizlediyseniz ve kısacası kasaya fiziksel bir müdahalede bulunduysanız sabit diskinizi, yani harddisk’i kontrol etmeniz gerekiyor. Bağlantı kabloları gevşemiş, çıkmış veya hasar görmüş olabilir.

3- Bilgisayarınızı onarın. Eğer Bootmgr eksik hatası almaya devam ediyorsanız, işletim sistemi yüklü olan bir DVD veya USB’yi (veya basit adıyla Format CD’sini) bilgisayarına takın. Ardından tıpkı yeni bir Windows kuruyormuş gibi ilerleyin fakat Windows kurulumu yerine Bilgisayarı Onar seçeneğini seçin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.