PS4 Kolu PC’ye Nasıl Bağlanır?

Geçtiğimiz günlerde bilgisayarda FIFA 20 oynamak için Playstation kolumu bilgisayara bağlamak istedim. Bu nedenle Playstation 4 kolunu bilgisayara bağlamak konusunda birkaç araştırma yaptım. Bulduğum yöntem ise oldukça basit ve hızlı, asla kafanız karışmıyor ve zaman kaybetmiyorsunuz. Dualshock 4 cihazını bilgisayara bağlamak ilk aşamada yaklaşık 1 dakika sürse de, sonrasında en fazla 10 saniyede kolu bilgisayarınıza bağlayabiliyorsunuz. Dualshock 4 nasıl bilgisayara bağlanır sorusunu zaman kaybetmeden yanıtlayalım: Playstation 4 kolunu Windows 10’a bağlamak istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken DS4Windows isimli programı indirmek. Ardından, zip formatıyla indirdiğiniz DS4Windows programını arşivden çıkartın. Sonrasında aşağıdaki adımları izleyin;

DS4Windows programını indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz: http://ds4windows.com/

 • Karşınıza DS4Windows ve DS4Updater isimli iki dosya çıkacak. DS4Windows isimli uygulamaya tıklayın ve açılmasını bekleyin.
 • DS4Windows‘u ilk açtığınızda size profil dosyalarının nereye kaydedilmesi gerektiğini soracak, bir klasör belirleyin ve devam edin.
 • Klasör seçiminin ardından program, bilgisayarınıza Dualshock 4 sürücüsünü kuracak.
 • Tüm işlemler tamamlandıysa ve program açıldıysa artık yapmanız gereken tek şey Dualshock 4 cihazınızı bilgisayarınızla eşleştirmek. Bunun için kabloyu veya Bluetooth bağlantısını kullanabilirsiniz.
 • Eğer Dualshock 4 cihazını bilgisayarınıza kabloyla bağlamak istiyorsanız, şarj kablosunu kullanarak bu bağlantıyı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğer Dualshock 4 cihazınızı bilgisayarınıza kablosuz, yani Bluetooth üzerinden bağlamak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.
 1. Bilgisayarınızda aktif olarak kullanılabilen bir kablosuz bağlantı, yani Bluetooth alıcısı olduğundan emin olun.
 2. Bilgisayarınızdaki Bluetooth’u aktif hale getirin.
 3. Dualshock 4 cihazını aktif hale getirmek için, cihazdaki PS ve Share butonlarına aynı anda birkaç saniye basılı tutun. Dualshock 4 cihazının ışığı tıpkı göz kırpar gibi, hızlıca yanıp sönmeye başlayacak. Böylece Dualshock 4 cihazını aktif olmuş oluyor.
 4. Bilgisayarınıza tıpkı bir kablosuz klavye, fare, hoparlör veya kulaklık bağlar gibi Dualshock 4 cihazını bağlayın. Bazı bilgisayarlarda Dualshock 4 cihazının ismini “Unknown Device” olarak da görebilirsiniz. Eğer bilgisayarınız sizden bir kod veya şifre girmenizi isterse, 0000 kodunu kullanabilirsiniz.
 5. Dualshock 4 cihazınız DS4Windows programında görünüyor ve ayrıca mavi ışığı da yanıyorsa işlem tamamlanmış demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir