İnceleme | The Night Fisherman

The Night Fisherman, 29 Haziran 2020’de çıkışını yapan ve oldukça kısa oynanışa sahip olan bir macera oyunu. Steam’de “zengin hikaye” türündeki oyunları ararken karşıma çıkan, hem hoş grafikleriyle hem de ücretsiz olmasıyla dikkatimi çeken The Night Fisherman‘i hemen denemek istedim. Oyunun ücretsiz olarak sunulmuş olması yüzünden The Night Fisherman hikayesi için pek de fazla bir beklentim yoktu, aynı şekilde saatlerce oynanacak bir oyun da beklemiyordum. Beklediğim şeyler kısmen olsa da, beklemediğim şeyler de olumsuz olarak karşıma çıktı.

The Night Fisherman, diyalog ağırlıklı bir oyun ve oyunun yüzde 95’i, hatta daha fazlasında sadece diyaloglar yer alıyor. Tıpkı bir görsel roman oyunu oynuyormuş gibi, her diyaloğun ardından fare ile tıklayarak bir sonraki diyaloğa geçiyorsunuz ve oyun sürekli böyle devam ediyor. Bazen kamerayı değiştirme, diyalog halindeki iki kişiyi farklı açılardan görme imkanınız da oluyor fakat bu kesinlikle oyun zevkinizi artıran bir şey değil. Zaten The Night Fisherman hikayesi yaklaşık 4 veya 5 dakika sürüyor ve sonrasında hemen oyun sona eriyor. Ek olarak, Steam’de “önemli seçimler” türünün etiketine sahip olan The Night Fisherman, size diyaloglarda 2 veya 3 seçenek sunuyor ve bunlar tahmin edebileceğiniz gibi hikayenin akışını değiştirmiyor. Zaten akışını değiştirebileceğiniz kadar uzun sürmüyor hikaye. Grafikleri konusunda muazzam diyemesem de, başarılı olduğunu ve dikkat çekmeyi başardığını rahatlıkla söyleyebilirim.

İngiltere’ye mal kaçıran bir gece balıkçısı olan ana karakterimizin, yaklaşan bir tekneyi ve onun içerisindeki tüfekli adamla girdiği kısa diyaloğu konu alan The Night Fisherman, şu an için Steam’de ücretsiz olarak indirilebilir durumda. Son olarak şunları belirtmekte fayda var: The Night Fisherman Türkçe dil desteğine sahip değil ve The Night Fisherman sistem gereksinimleri ise vasat bilgisayarların bile problem çıkarmayacağı kadar düşük bir seviyede. The Night Fisherman‘i ücretsiz olarak indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

The Night Fisherman’a inceleme puanım 49/100.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.