İnceleme | Glacier 3: The Meltdown

Glacier 3: The Meltdown, 6 Eylül 2010 tarihinde çıkışını yapan bağımsız bir yarış oyunu. Glacier 3: The Meltdown, standart yarış oyunlarından farklı olarak rakiplerinizi engelleme ve onları yok etme üzerine kurulu bir oyun. Hikaye, rastgele yarış ve ekstra meydan okuma türleri olmak üzere toplamda üç oyun türü mevcut. Hikaye modunda, metin üzerinden ilerleyen bir hikaye olmasa da sırasıyla takip edilen birkaç yarış var ve toplam 6 farklı bölüm bulunuyor. Rastgele yarış veya tek yarış türünde, bir araç ve seviye seçerek istediğiniz aksiyona atlamanız mümkün. Meydan okuma türünde ise hayatta kalma, ölüm maçı gibi birbirinden farklı rekabetçi ve eğlenceli oyun türleri bulunuyor. 

Oyuna başladığınızda size seçenek olarak üç farklı araba ve ek olarak birkaç renk seçeneği sunuluyor. Glacier 3: The Meltdown‘da araç seçenekleri oldukça kısıtlı. Oyunda, tıpkı diğer yarış oyunları gibi belirli bir yolu takip edip, bitiş çizgisine ulaşmanız gerekiyor. Fakat asıl önemli olan yarışı bitirmek değil, rakiplerinizi olabildiğinde engelleyebilmek. Bunun için geçtiğiniz yollardan özel güçler (mermi, bomba vesaire) topluyor, bunları düşmanlarınıza karşı kullanıyorsunuz. Her şey bununla da bitmiyor; rakipleriniz de özel güçleri toplayıp, size karşı kullanabiliyor. Ayrıca, haritanın içerisinde de birden çok tuzaklar ve engeller bulunuyor. Kısaca, hem yarışı bitirmeye çalışıyor, hem rakiplerimizi engelliyor, aynı zamanda rakiplerimizden ve haritadaki tuzaklardan da kurtulmaya çalışıyoruz. 

Glacier 3: The Meltdown hakkında bahsedilmesi gerekenler bu kadar kısa aslında. Çünkü oyunda, harita olarak birden çok seçenek olsa da, genel olarak oynanış konusunda pek de çeşitlilik olduğu söylenemez. Bunlara ek olarak, Glacier 3: The Meltdown grafikleri de oldukça düşük seviyede. Glacier 3: The Meltdown sistem gereksinimleri ise neredeyse tüm bilgisayarların kaldırabileceği düzeyde. Glacier 3: The Meltdown, şu an için Steam’de 6,20 TL’ye satılıyor fakat indirim zamanlarında 1,05 TL’ye kadar gerileyebiliyor. Glacier 3: The Meltdown‘ı önermiyorum fakat yine de satın almak istiyorsanız indirimli fiyatından satın almanızı tavsiye ediyorum. Oyuna göz atmak veya oyunu satın almak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Glacier 3: The Meltdown’a inceleme puanım 34/100.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.