İnceleme | Beans: The Coffee Shop Simulator

Beans: The Coffee Shop Simulator, 1 Temmuz 2017 tarihinde çıkışını yapan bağımsız bir simülasyon oyunu. İsminden de anlaşılacağı üzere bir kahve dükkanı işlettiğimiz Beans: The Coffee Shop Simulator, ek olarak küçük de bir hikayeye sahip. Fakat temel olarak Beans: The Coffee Shop Simulator hikaye odaklı değil, simülasyon odaklı bir oyun. O yüzden Beans: The Coffee Shop Simulator hikayesi hakkında bahsedilmesi gereken pek fazla bir şey bulunmuyor. Yani, asıl amacımız bir kahve dükkanı oluşturmak, tasarlamak, müşterilere iyi hizmet sunmak ve en sonunda iyi para kazanmak. 

Beans: The Coffee Shop Simulator‘a başlamadan önce görsellerine, popülaritesine ve fiyatına göz atmıştım, bu nedenle oyunun pek de çekici bir yanı olmadığını henüz oyuna başlamadan önce öğrenmiştim. Yine de, temel olarak Facebook oyunlarından bir farkı olmasa da, birkaç saatinizi geçirebileceğiniz ve sakince bir kahve dükkanı işletebileceğiniz, rahatça dekore edebileceğiniz, oldukça basit bir oyun Beans: The Coffee Shop Simulator. Yukarıda oyunun küçük de olsa bir hikayeye sahip olduğundan bahsetmiştim; bu hikaye çok da önemli değil. Diğer tüm simülasyon oyunlarının başlangıcında yer alan öğretici seviyenin, hikaye olarak tüm oyun boyunca karşınıza çıkması olarak düşünebilirsiniz. Beans: The Coffee Shop Simulator‘ın piksel grafiklerini oldukça beğensem de, oyunun müziği konusunda çok yanlış bir seçim yapıldığını söylemeliyim. Beans: The Coffee Shop Simulator‘ın kısaca özeti şöyle: Bir kahve dükkanı kuruyoruz ve para kazanmaya çalışıyoruz. Hikaye diyaloglarla ilerlerken, aynı zamanda yine diyaloglar üzerinden bize birkaç görev veren ve oyunu nasıl oynamamız gerektiğini söyleyen bir yardımcımız da bulunuyor. Kahve dükkanımızı istediğimiz gibi tasarlıyor, menümüzü zenginleştirmek ve her müşteriye istediği içeceği sunabilmek için yeni makineler satın alıyoruz. İşlerimiz yoğunlaştığında yanımıza birkaç çalışan bile alabiliyoruz.

Beans: The Coffee Shop Simulator, oldukça basit bir oynanışa sahip ve bu nedenle zaman geçirmek, kafa dinlemek için rahatlıkla tercih edilebilir. Beans: The Coffee Shop Simulator sistem gereksinimleri oldukça düşük seviyede, oyunu oynarken bir sorun yaşamanız neredeyse imkansız. Beans: The Coffee Shop Simulator hikayesi takip edilmesi şart bir hikaye değil fakat diyaloglar oldukça fazla ve Beans: The Coffee Shop Simulator Türkçe dil desteğine sahip değil. Bu nedenle oyunu oynarken, eğer hikayeyi ve diyalogları takip etmek istiyorsanız biraz zorlanabilirsiniz. Eğer bu oyunu daha önceden oynadıysanız, Beans: The Coffee Shop Simulator hakkında düşüncelerinizi yorumlara yazabilirsiniz. Beans: The Coffee Shop Simulator‘ı satın almak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanarak oyunu Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

Beans: The Coffee Shop Simulator’a inceleme puanım 37/100.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.