Steam Yaz İndirimleri: Zengin Hikayeli Oyunlar

Steam yaz indirimleri birkaç gün içerisinde bitmek üzere ve hala ne satın alması gerektiğine karar vermemiş oyuncular bulunuyor. Merak edilen her oyunu uzun olarak araştırmak, incelemelerini okumak önemli çünkü Türk oyuncular için gereksiz para harcamak pek de mantıklı bir seçenek değil. Bu nedenle; Steam yaz indirimlerinde neler alınır diye düşünen, Steam yaz indirimlerinde hangi oyunları almalıyım diye Steam’i baştan aşağıya dolaşan fakat yine de Steam yaz indirimlerinde alınacak oyunlar konusunda hiçbir düşüncesi olmayan oyuncular için bir liste hazırlamak istedim. Bu liste, Steam yaz indirimleri bitene kadar kategorilere özel olarak yayınlanmaya devam edecek ve sizlere güzel bir rehber olacak. Bu yazıda, listedeki oyunların sadece isimleri, satış fiyatları ve maksimum iki cümlelik özet yazısı olacak. Umarım Steam yaz indirimlerinde alınması gereken zengin hikayeli oyunlar listesi hoşunuza gider. 

1- Life is Strange [6,20 TL]

30 Ocak 2015’de çıkışını yapan Life is Strange; zamanı geriye alma yeteneği olan ve böylece geçmişi, şimdiyi ve geçmiş etkileyebilen Max’in maceralarını konu alıyor. Önemli seçimleriyle ve zengin hikayesiyle öne çıkan Life is Strange, Steam’de yüzde 80 indirimle 31 TL yerine 6,20 TL’den satılıyor. Life is Strange inceleme yazısını sitemiz üzerinden okuyabilirsiniz.

2- The Wolf Among Us [9,75 TL]

11 Ekim 2013’de çıkışını yapan The Wolf Among Us, Fables isimli çizgi romana dayanan bir macera ve dedektiflik oyunu. Bigby Wolf isimli bir karakteri yönettiğimiz, önemli seçimleriyle ve zengin hikayesiyle öne çıkan The Wolf Among Us, Steam’de yüzde 75 indirimle 39 TL yerine 9,75 TL’den satılıyor. The Wolf Among Us inceleme yazısına sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.

3- The Walking Dead: Season One [9,75 TL]

24 Nisan 2012’de çıkışını yapan The Walking Dead: Season One, zombi salgını sonrasında bir araya gelen insanların yaşadığı maceraları konu alıyor. Lee isimli bir karakteri yönettiğimiz, önemli seçimleriyle ve zengin hikayesiyle öne çıkan The Walking Dead: Season One, Steam’de yüzde 75 indirimle 39 TL yerine 9,75 TL’den satılıyor. The Walking Dead: Season One inceleme yazısını sitemiz üzerinden okuyabilirsiniz.

4- The Walking Dead: 400 Days [2,50 TL]

3 Temmuz 2013’de çıkışını yapan The Walking Dead: 400 Days ek paketi, tamamen bambaşka bir hikaye ile salgının ilk 400 gününü konu alıyor. Beş ayrı kişiyi yönettiğimiz ve beş ayrı hikayeyi deneyimlediğimiz, önemli seçimleriyle ve zengin hikayesiyle öne çıkan The Walking Dead: 400 Days, Steam’de yüzde 75 indirimle 10 TL yerine 2,50 TL’den satılıyor. The Walking Dead: 400 Days inceleme yazısını sitemiz üzerinden okuyabilirsiniz.

5- The Walking Dead: Season Two [9,75 TL]

17 Aralık 2013’de çıkışını yapan ve serinin ikinci oyunu olan The Walking Dead: Season Two, ilk oyunda korumakla görevli olduğumuz Clementine’ın hikayesini konu alıyor. Clementine’ın hikayesini ve yaşadıklarını detaylıca anlatan, önemli seçimleriyle ve zengin hikayesiyle öne çıkan The Walking Dead: Season Two, Steam’de yüzde 75 indirimle 39 TL yerine 9,75 TL’den satılıyor. The Walking Dead: Season Two inceleme yazısını sitemiz üzerinden okuyabilirsiniz.

6- The Walking Dead: Michonne [6,00 TL]

23 Şubat 2016’da çıkışını yapan ve seriden bağımsız hikayesi ile ara hikaye konumunda bulunan The Walking Dead: Michonne, çizgi romanın ve dizinin sevilen karakteri Michonne’un iç dünyasını konu alıyor. Michonne’un yaşadığı maceralar ve çocukları nedeniyle yaşadığı travmayı anlatan, önemli seçimleriyle ve zengin hikayesiyle öne çıkan The Walking Dead: Michonne, Steam’de yüzde 75 indirimle 24 TL yerine 6 TL’ye satılıyor. The Walking Dead: Michonne inceleme yazısını sitemiz üzerinden okuyabilirsiniz.

7- The Walking Dead: A New Frontier [9,75 TL]

20 Aralık 2016’da çıkışını yapan ve serinin üçüncü oyunu olan The Walking Dead: A New Frontier, ikinci sezonda yönettiğimiz Clementine’ın hikayesinin devamını konu alıyor. Clementine’ın tehlikeli yolculuğunu anlatan, önemli seçimleriyle ve zengin hikayesiyle öne çıkan The Walking Dead: A New Frontier, Steam’de yüzde 75 indirimle 39 TL yerine 9,75 TL’den satılıyor. 

8- The Walking Dead: The Final Season [16,00 TL]

14 Ağustos 2018’de çıkışını yapan, serinin dördüncü ve son oyunu olan The Walking Dead: The Final Season, Clementine ve AJ’in hikayesini konu alıyor. Clementine ile AJ’in maceralarını anlatan, önemli seçimleriyle ve zengin hikayesiyle öne çıkan The Walking Dead: The Final Season, Steam’de yüzde 50 indirimle 32 TL yerine 16 TL’den satılıyor. 

9- Detroit: Become Human [127,80 TL]

24 Nisan 2018’de çıkışını yapan ve şimdiye kadarki en karmaşık olay örgüsüne sahip olan Detroit: Become Human, neredeyse dünyanın her yerinde ve her mesleğinde kullanılmaya elverişli insan şeklinde Android robotların insanların hayatına girmesini konu alıyor. Birçok meslekte kendilerinden yararlanılan Android robotlar, başlangıçta insanların sahip olduğu duyguların ne olduğunu bilmeseler de, zaman geçtikçe duygulara sahip olan birer insanlara dönüşüyorlar. Android robotların duygulara sahip olmasını ve böylece insanlara karşı gelerek “aykırı” ismiyle anılmalarını, bir özgürlük savaşını konu alan Detroit: Become Human, Steam’de yüzde 10 indirimle 142 TL yerine 127,80 TL’den satılıyor. Detroit: Become Human inceleme yazısını sitemiz üzerinden okuyabilirsiniz.

10- She Sees Red [4,79 TL]

11 Temmuz 2019’da çıkışını yapan She Sees Red, gece kulübünde birden çok cinayet işleyen suçluyu yakalamaya çalışan bir dedektifin maceralarını konu alıyor. Önemli seçimleriyle ve zengin hikayesiyle öne çıkan She Sees Red, Steam’de yüzde 70 indirimle 15,97 TL yerine 4,79 TL’den satılıyor. She Sees Red inceleme yazısını sitemiz üzerinden okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.