İnceleme | God of War

Çıkış yapmasının üstünden bunca zaman geçmişken ve ilgilenen oyuncuların çoğu da oyunu bitirmişken God of War gibi popüler ve büyük bir yapım hakkında inceleme yazısı yazmak ne kadar doğru olur, açıkçası bilemiyorum. Bu yazıya God of War incelemesi yerine, God of War sevmeyen birinin God of War hakkındaki düşünceleri olarak düşünmeniz daha doğru olacaktır. Öncelikle eğer bilmeyen varsa diye kısaca God of War isimli oyundan bahsedelim. God of War, 20 Nisan 2018’de Playstation 4 konsoluna özel olarak yayınlandı. Aslında God of War tek başına bir oyun değil, serüveni 15 sene öncesine dayanan oldukça popüler bir oyunu serisi. Bugün bahsedeceğimiz oyun da, God of War serisinin 2018 yılında çıkışını yapan son oyunu.

God of War veya daha doğrusu God of War gibi oyunlar hiçbir zaman ilgimi çekmedi. Bu tarzdaki oyunlara karşı da asla özel bir ilgim olmadı. Benim God of War ile birebir tanışmam da kendi isteğimle olmadı. Satın aldığım Playstation 4 paketi, konsol ile birlikte birkaç hediye ve oyun da içeriyordu. Bu nedenle God of War‘ı dolaylı yoldan edinmiş oldum. Sahip olduğum tüm oyunları oynama hevesi ve aynı zamanda neredeyse her yerde, herkesten ismini duyduğum God of War‘a karşı oluşan merakım nedeniyle konsolun başına oturdum. Başlangıçta standart olarak birkaç dövüş, bazı nesneleri toplama, bu nesneler ile belirli geliştirmeler yapma tarzında ilerliyordu oyun ve bu açıkçası memnun ediciydi. Çünkü henüz oyunun başlarındaydım ve bir zorluk görmemiştim. Bazı bölümleri geçemesem de, sıkıldığım zamanlar çoğunlukta olsa da yine de oyunu bırakmayı hiç düşünmedim. Tam çözüm videoları izleyerek neyin, nasıl yapılacağını öğrendim. Bazı düşmanları bu videolar sayesinde daha rahat, daha kolay bir şekilde öldürmeye başladım. Fakat zaman geçtikçe işler kızışmaya, oyun zorlaşmaya, böylelikle de benim sabrım kalmamaya başladı. Son olarak bir boss’u yaklaşık 10 denemenin ardından geçemedim, birkaç hafta ara verdim ve tekrar denedim, yine geçemedim. Sonrasında da oyunu tamamen rafa kaldırmaya karar verdim ve oyunu bitirme hevesimi de silip attım.

God of War genele bakıldığında her şeyiyle muazzam bir oyundu, bu bir gerçek. Ne hikayesinin ilerleyişi canımı sıktı, ne de başka konularda rahatsız oldum. Genel olarak oyunun dünyası, seslendirmeler ve daha birçok şey en üst düzeydeydi ve God of War‘un neden bu kadar ünlü olduğunu anlamıştım. Eğer benim gibi zorluğa dayanamayan, çabuk sıkılan, sabırsız olan birisiyseniz ve henüz God of War‘u da denemediyseniz, bence doğru şeyi yapıyorsunuz. God of War şu an için Playstation Store‘da 119 TL’ye satılıyor fakat indirim günlerinde 90 liranın altına da bulabilmeniz mümkün. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.