İnceleme | SKYHILL

İş yapmak için geldiğimiz şehirde SKYHILL otelinin en üst katındaki VIP odasına yerleşiyoruz. Bu otel odasının bir özelliği bulunuyor; biyolojik saldırılara karşı korunaklı. Akşam olduğunda odamızdan haberleri izliyoruz ve bir biyolojik silahın kullanıldığını görüyoruz. Biyolojik saldırılara karşı korunaklı sığınağı olmayan tüm insanlar garip birer yaratığa dönüşüyorlar. Birkaç gün boyunca odamızda kalıyoruz fakat en sonunda kaynaklarımız tükeniyor. Biz de, odanın içerisinde açlıktan ölmektense risk alıyor ve dışarıya çıkıyoruz. Amacımız otelden kurtulmak ve kendimize yiyecek/içecek bulmak.

Otelin yüzüncü katındaki 100 numaralı odamızdan çıkıyor ve tek tek bütün katları ve odaları araştırmaya başlıyoruz. Bazı odalarda hiçbir şey bulamıyoruz, boşuna kendimizi yormuş oluyoruz. Bazı odalarda ise alet yapabilmek için parçalar, ilaçlar ve yiyecekler buluyoruz. En üst katta, yani kendi odamızda bir çalışma masası ve yatak bulunuyor. Çalışma masasında alet üretebiliyor, malzemeleri birleştirip kendimize yemek yapabiliyoruz. Yatakta ise uyuyor, dinleniyoruz. Daha doğrusu, canımız kalmadığı zaman uyuyoruz ve canımız artıyor. Maalesef uyuduğumuz süre boyunca acıkıyoruz, bu nedenle canımızı doldurmak için açlığımızın artmasını göze almalıyız. Bunların yanında yakın dövüş silahları ve ilaçlar da üretebiliyoruz çalışma masamızda (veya atölyemizde).

Katlar arası yolculuk için asansörü de kullanabiliyoruz. Fakat bazı katlarda asansör kapısı arızalı olduğu için o katlarda asansör kullanılamıyor. Ayrıca asansörü kullanmak için asansörü çalıştıran kartı da bulmamız gerekiyor. Odamıza dönmek için asansörü kullanmak oldukça avantajlı ve mantıklı görünüyor. Nedenini soracak olursanız, her bir odaya girip çıktığımızda ve katlara inip çıktığımızda açlık seviyemiz azalıyor. Bu nedenle daha önce girdiğimiz odalara girmemek, asansör kullanmak oldukça fazla önem taşıyor. Bunların yanında, oteli dolaşırken karşımıza yaratıklar çıkıyor ve onlarla da savaşmak zorunda kalıyoruz.

SKYHILL hakkında son olarak birkaç şeyden daha bahsetmem gerekiyor: Yaratık öldürdükçe seviye atlıyorsunuz ve seviye atladıkça da yetenek puanı kazanıyorsunuz. Bu yetenek puanlarınızı dört ayrı özellikte kullanabiliyorsunuz. Son olarak SKYHILL‘de pasif ve aktif yetenekler bulunuyor. Bunları oyuna başlamadan önce seçiyorsunuz. Bir pasif ve aktif yetenek örneği vermem gerekirse şunlardan bahsedebilirim: Pasif bir yetenek olarak yaratıklarla karşılaştığınızda ilk vuruşu hep siz yaparsınız seçeneğini seçebilirsiniz fakat bunun karşılığı olarak hiçbir dövüşten kaçamayacaksınız, sonunda ölüm olsa bile. Aktif bir yetenek olarak ise açlığınızı bir seferliğine tamamen doldurmayı seçebilirsiniz. Pasif yetenekler size ekstra avantaj sunsa da, karşılığında sizi zor duruma düşürebilecek bazı seçeneklere de sahip olabiliyor. Aktif yetenekler ise bir kez kullanılabiliyor ve bu nedenle en zor durumda kullanılmaları gerekiyor.

6 Ekim 2015 tarihinde çıkışını yapan SKYHILL, bağımsız bir hayatta kalma oyunu. İndirimsiz olarak 26 TL’ye satılan SKYHILL, indirim zamanlarında 3 TL’ye kadar gerileyebiliyor. SKYHILL isimli oyunu indirimli fiyatından satın almanızı tavsiye ediyorum ve oyunu öneriyorum. Aşağıdaki bağlantı üzerinden oyunu satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.