Knight Online | FPS Arttırma

Bilgisayarınız ne kadar iyi olsa da, Knight Online kasma sorunu ile karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek. Geliştirici ekip Knight Online‘ı günümüze uyarlamak için yoğun çaba harcasa da, eski bir oyun olduğu için aşılamayan bazı problemler bulunuyor. Bu nedenle çoğu Knight Online oyuncusu oyundan tam performans alamıyor ve bundan oldukça şikayetçi. Oyundan tam performans almanın tek yolu doğru grafik ayarları yapmaktan geçiyor. Knight Online FPS yükseltmek isteyen kullanıcıların bu grafik ayarlarını kesinlikle yapmaları gerekiyor. Şimdi gelin, çok kısa bir şekilde Knight Online FPS nasıl yükseltilir ondan bahsedelim;

1- Oyuna giriş yapıyoruz.

2- “F10” tuşuna basıyoruz ve bir pencere açılıyor.

3- Açılan pencerede sol menüden “Graphic Option” ayarını seçiyoruz.

4- Ardından grafik ayarları karşımıza geliyor. Şimdi yapmamız gereken FPS arttırmak ve oyundan tam performans almaya çalışmak.

5- “Use Blur” ve “Use Shadows” efektlerini kapatıyoruz. Bu efektleri kapatmak için yanlarında bulunan kutucukların işaretlerini kaldırmamız gerekiyor.

6- Eğer oyundan daha iyi performans almaya başladıysanız bu aşama sizin için yeterlidir. Eğer performans iyileştirmesi başarılı olmadıysa aşağıdaki adımlardan devam edebilirsiniz.

7- “Play Movie” efektini kapatıyoruz.

8- Eğer tüm bunlar işe yaramadıysa en çok işe yarayan ayarları yapmaya başlamamız gerekiyor.

9- “Adjust Focus Distance” efektini azaltıyoruz. Bu efekti azaltmak için çubuğu sola doğru, artırmak için sağa doğru çekmeniz gerekiyor. Biz sola doğru çekeceğiz. Bu ayarı azaltmamız, görüş alanımızı da kısıtlıyor. Daha uzağı görmek yerine sadece çevremizdeki alanı görebiliyoruz ve bilgisayarımıza daha az yük bindiği için oyun tam performans çalışıyor.

10- Eğer bu ayar da tam anlamıyla işe yaramadıysa son ayarı yapmamız gerekiyor.

11- Son olarak çözünürlük ayarına bakmamız gerekiyor. “1920×1080” veya “1366×768” gibi çözünürlük seçeneğinin olduğu yerde sol taraftaki ok işaretini işaretliyor ve çözünürlüğümüzü azaltıyoruz. Böylece oyunun grafik kalitesi düşüyor fakat oyundan aldığımız performans oldukça yükseliyor.

12- Knight Online FPS arttırma işlemi buraya kadar. Kendi isteğinizle “oyun zevkinizi kısmen azaltacak” olan “Use Weapon Effect” efektini de kapatabilirsiniz. Bu efekt, oyundaki silahların parlamasını sağlıyor ve kapattığınızda silahların hiçbiri parlamıyor. Ayrıca buna ek olarak, kanat taktığınız yerde “kanatları ve perileri” de kapatabilirsiniz.

Umarım Knight Online FPS arttırma nasıl yapılır sorularınıza yanıt vermeyi başarabilmişimdir. Knight Online ile alakalı diğer rehber yazıları için sitemizde küçük bir gezintiye çıkabilir ve oyun hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz. Knight Online rehber yazıları konusunda en geniş ve detaylı siteler arasında yer aldığımızı da ayrıca belirtmek istiyorum. Herkese iyi oyunlar diliyorum!Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.