İnceleme | Yet Another Zombie Defense

Yet Another Zombie Defense, 28 Mart 2014 tarihinde çıkan zombi temalı bir hayatta kalma oyunu. Daha önce 4 TL’den satılan fakat artık ücretsiz olan Yet Another Zombie Defense, kısıtlı imkanlarla ve kısıtlı bütçeyle başarılı bir deneyim sunmayı başarıyor. Öncelikle Yet Another Zombie Defense sistem gereksinimleri konusundan bahsedelim. Yet Another Zombie Defense oldukça az sistem isteyen bir oyun, bu nedenle çoğu bilgisayarda Yet Another Zombie Defense oyununu oynamanız mümkün. Ayrıca Yet Another Zombie Defense, Steam başarımlarına ve Steam koleksiyon kartlarına da sahip.

Yet Another Zombie Defense; 1-4 kişilik, isterseniz tek başınıza, isterseniz arkadaşlarınızla ve isterseniz rastgele kişilerle oynayabileceğiniz bir oyun. Üç karakterden birini seçiyoruz; erkek, kadın veya SWAT. Sonrasında oyuna başlıyoruz. Yet Another Zombie Defense, belirli bir bölgede durduğunuz, büyük şeyler inşa edemediğiniz, sadece küçük bölgenizi koruduğunuz ve ölmemeye çalıştığınız bir yapıya sahip. Oyun seviyelerden oluşuyor ve her seviyede belirli sayıda zombi bulunuyor. Bu zombileri tamamen öldürdükten sonra gün bitiyor, sabah oluyor ve kazandığınız parayla alışveriş yapıyorsunuz. Alışveriş yapmak için gereken para ise zombilerden geliyor. Her öldürdüğünüz zombi için otomatik olarak 100 dolar kazanıyorsunuz ve bazı zombilerden 500 ve 750 dolar para düşebiliyor. Bunları da toplayarak paranızı artırıyorsunuz ve alışveriş için yeterli parayı toplamaya çalışıyorsunuz. Alışveriş ekranında çeşitli çitler/engeller alabiliyor, silahlar alabiliyor ve ayrıca kendinize destek oluşturmak için küçük bir kule (gibi bir şey) satın alabilir, ona silah takabilir ve sizinle birlikte savaşmasını sağlayabilirsiniz. Yet Another Zombie Defense temel olarak bu kadar basit bir oyun.

Yet Another Zombie Defense‘i oynarken oldukça keyif aldım ve sizlere de öneriyorum. Yet Another Zombie Defense‘in yapımcısı Awesome Games Studio‘nun bir diğer zombi temalı oyunu I, Zombie‘yi de incelemiştik, göz atmak isterseniz I, Zombie incelemesi yazımıza da göz atabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan Yet Another Zombie Defense‘i satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.