İnceleme | Enemy Mind

6 Haziran 2014 yılında çıkışını yapan Enemy Mind, bağımsız bir shooter oyunu olmasının yanında uzay temasıyla da dikkat çekmeyi başarıyor. Bizi eski günlere götüren Enemy Mind, geçmişte oynamaya alışık olduğumuz “space shooter” temasını bize oldukça başarılı bir şekilde sunuyor. Steam‘de pek de popüler olmayan ve fazlaca bilinmeyen Enemy Mind, basit yapısıyla keyifli oyun deneyimi yaşatıyor.

Kısaca Enemy Mind‘ın oyun yapısından bahsetmemiz gerekirse, bildiğimiz tarzdan hiçbir farkı bulunmuyor. Uzayda rakiplerimizi/düşmanlarımızı öldürmeye çalışıyoruz. Fakat her şey bu kadar basit değil. Uzay aracımızın sınırlı bir mermisi ve normal olarak da hasar alma kapasitesi, yani canı bulunuyor. Mermimiz bitince rakipleri ortadan kaldırmamız mümkün değil, canımızı doldurmamız da… Peki, Enemy Mind‘ı nasıl oynayacağız? Çok basit! Enemy Mind‘ın en temel özelliği rakiplerinizin yerine geçebiliyor olmanız. Daha doğrusu onları ele geçirebiliyor olmanız. Merminiz bitiyorsa veya ölmek üzereyseniz, mermi yağmurunun üzerinde kaldıysanız veya herhangi zor bir durumdaysanız hemen bir rakibinizin uzay aracını ele geçirebiliyor ve o araçla oyuna devam edebiliyorsunuz.

Enemy Mind‘ın sistem gereksinimleri konusunda sistem dostu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çünkü Enemy Mind‘ı neredeyse herhangi bir bilgisayar ile oynayabilmeniz mümkün. Ayrıca Enemy Mind‘ı Xbox 360 kontrolcüsüyle oynamanız öneriliyor. Steam başarımlarına ve koleksiyon kartlarına da sahip olan Enemy Mind, Steam‘de şu an için 18 TL’ye satılıyor. Enemy Mind‘ı oynamak keyifli olsa da, fiyatı nedeniyle oyunu önermiyorum. Enemy Mind hakkında fikirlerinizi yorumlara yazmayı unutmayın. Aşağıdaki bağlantı üzerinden Enemy Mind‘ı satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.