İnceleme | Don’t Die, Minerva!

Don’t Die, Minerva!, 5 Aralık 2019’da çıkışını yapan bağımsız bir aksiyon oyunu. İçerisinde rogue-lite öğelerini de barındıran Don’t Die, Minerva!, perili evde yaşadığımız macerayı anlatıyor bize. Hızlı, basit ama bir o kadar da zorlu olan Don’t Die, Minerva!, sizlere iyi bir deneyim yaşatmayı başarıyor.

Küçük bir kız çocuğu olan ana karakterimiz ile perili bir evdeyiz ve tek bir amacımız var: ölmemek. Bu perili evde birçok değişik yaratıkla, hatta yaratık olmayan şeylerle bile (örneğin, kitap) savaşıyoruz ve hayatta kalmaya çalışıyoruz. Basitçe platform ve rol yapma ögeleriyle birlikte kısmen rogue-lite da denilebilecek olan Don’t Die, Minerva!, sizi anında içine çeken bir yapıya sahip. Oyun içerisinde yaratıklardan ve genellikle sandıklardan topladığımız eşyaları ile küçük, tatlı karakterimizi güçlendirebiliyor ve yaratıkları daha rahat öldürmesini sağlayabiliyoruz. Silahlarımıza ek olarak dövüş yetenekleri (çok komplike durmasın, basit düşünebilirsiniz) ve ikinci elde de kullanılabilen eşyalar bulunuyor. İkinci elde kullanılabilen eşyalar da uzak menzilli silahlar denilebilir. İlk başlarda el feneri ile başlıyoruz fakat ilerleyen zamanlarda yeni eşyalar (örneğin, el feneri yerine yaratıklara uzaktan elektrik çarptırmayı sağlayan bir eşya) bulabiliyoruz. El fenerimiz sadece yolumuzu aydınlatma kalmıyor, aynı zamanda yaratıklara da hasar veriyor.

Oyunu oldukça beğendiğimi itiraf etmeliyim. Sadece bir göz atmak ve inceleme yazısı hazırlamak için girmeyi planladığım oyuna hayran kaldım ve oynamayı bırakamadım. Bu konuda oyun gerçekten çok iyi, sizi içine çekiyor ve asla sıkılmıyorsunuz. Oyunun hızlı bir yapısı olması da avantaj tabi ki. Fiyatı biraz fazla gibi görünse de, indirim zamanlarında yarı fiyatına satın alabilirsiniz ve 11-12 TL seviyesi kesinlikle bu oyun için değecek bir fiyat, şüpheniz olmasın. 

Don’t Die, Minerva! Türkçe dil desteğine sahip değil. Oyunda sadece İngilizce dil ve seslendirme desteği bulunuyor. Ayrıca Don’t Die, Minerva! sistem gereksinimleri ise ortalama düzeyde, oynamadan önce kontrol etmenizde fayda var. İndirimsiz fiyatı ile 22 TL’den satışta Don’t Die, Minerva!. Fakat bu fiyatın yüksek olduğunu ve indirim beklemeniz gerektiğini söylemeliyim. Daha uygun bir fiyattan satın aldığınız takdirde Don’t Die, Minerva! sizi asla pişman etmeyecek ve oldukça keyifli bir oyun deneyimi sunacaktır. Oyunu kesinlikle öneriyorum. Aşağıdaki bağlantı üzerinden oyunu satın alabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.