İnceleme | Drinks With Abbey

25 Aralık 2019 tarihinde çıkışını yapan Drinks With Abbey, zengin hikayeli ve seçimlerle hikayeye yön verdiğiniz bağımsız bir flörtleşme simülasyonu. Ramify Games‘in Steam‘de yer alan ilk ve tek oyunu olan Drinks With Abbey, ücretsiz olmasıyla öne çıkıyor. Yapımcıya destek olmak isteyenler için ise 2,10 TL, 10,50 TL ve 25 TL’den üç ayrı destek paketi sunulmuş durumda. Ek paket olarak satılan üç destek paketinden birini satın alabilir ve yapımcıya destek olabilirsiniz. Bu ek paketler oyunun içerisinde hiçbir değişiklik yapmıyor. Drinks With Abbey Türkçe dil desteği sunmuyor, oyunda sadece İngilizce dil desteği bulunuyor.

Drinks With Abbey, oynanış süresi kısa olan bir görsel roman. Visual Novel veya Türkçe ismiyle görsel romanlar; oyunda herhangi bir hareketin olmadığı, sadece diyaloglar ve arka plan görüntüleriyle hikayenin ilerlediği bir tür. Drinks With Abbey hikayesi ise oldukça sade ve kısa. Drinks With Abbey‘de internet üzerinden tanıştığımız Abbey ile buluşuyoruz. Amacımız, her ilk buluşmada olduğu gibi iyi bir izlenim bırakmak ve ikinci buluşmanın önünü açmak. Drinks With Abbey, yaklaşık 15 dakika süren, oldukça kısa bir oyun. Hikaye 15 dakika sürse de, toplamda 9 ayrı son bulunduğu için oyunun tekrar oynanabilirliği var. Bu yüzden Drinks With Abbey‘nin oynanış süresini yaklaşık 120 dakika olarak söylesek yanlış olmaz.

Drinks With Abbey, bana göre oldukça keyifli bir oyun. Çizimlerin, ortam seslerinin ve müziklerin oldukça hoş ve yerinde olduğunu söylemeliyim. Hiçbir çizim, hiçbir karakter göze batmıyor; hiçbir ses veya müzik rahatsız etmiyor. Bu konuda yapımcı Ramify Games‘i kutlamamız gerekiyor. Çünkü çoğu görsel roman eksik olmayı başaramıyor. Drinks With Abbey‘nin hiç kötü yanı yok mu diye sorarsanız, evet, tabi ki var. Hikayede çoğu seçenek geleceği etkilemiyor. Bazı diyaloglarda hangi cevabı verirseniz verin konu istemediğiniz bir yere, daha doğrusu oyunun istediği yere bağlanıyor. Diyaloglar ve diyalogların hikaye ile direkt bağlantısı biraz zayıf kalmış. Bunun yanında da diyaloglar konusunda çok zengin seçenek sunmuyor Drinks With Abbey. Yine de oyunun ücretsiz olması ve yapımcının henüz ilk projesi olduğunu göz önünde bulundurursak eğer başarılı olarak değerlendirebiliriz. Drinks With Abbey‘i oynamanızı öneriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.