Clan Contribution Certificate Nedir?

Merhaba, bugün Knight Online‘da yer alan Clan Contribution Certificate isimli eşyayı nasıl satın alacağınızı ve nasıl kullanacağınızı anlatacağım. Fakat öncelikle Clan Contribution Certificate ne işe yarar onu cevaplayalım. Biliyorsunuz ki Knight Online‘da girdiğimiz klanlara (clan) NP basabiliyoruz. İşte Clan Contribution Certificate bastığımız NP’leri geri almamızı sağlıyor. Şimdi de gelin, Clan Contribution Certificate nasıl alınır ve Clan Contribution Certificate nasıl kullanılır sorularına yanıt verelim.

Clan Contribution Certificate nasıl alınır sorusunun yanıtı oldukça basit. Power Up Store (PUS) üzerinden yaklaşık 1200 NPoints (KC veya Knight Cash) vererek satın alabiliyoruz. Clan Contribution Certificate nasıl kullanılır diye soruyorsanız, aşağıdaki adımları takip etmelisiniz;

1- Clan Contribution Certificate eşyasını satın alın.

2- Moradon haritasındaki [Grand Merchant] Kaishan isimli NPC’ye gidin. (Bu NPC, skill ve stat sıfırladığımız NPC’dir.)

3- NPC’yi ziyaret ettiğimizde “The Submit Clan Nation Point Certificate” seçeneğini seçiyoruz.

4- Önümüze gelen kutuları onaylıyoruz. (Bir görev alır gibi ilerleyin.)

5- Her şeyi tamamladıktan sonra envanterimize (kutumuza) Contribution Restoration Certificate isimli bir eşya geliyor.

6- Bu eşyayı kullanmamız için 24 saat bulunuyor. Yani, eşyayı kırdırdıktan sonra 24 saat içerisinde kullanmanız gerekiyor.

7- Eşyayı kırdırdıktan ve Contribution Restoration Certificate isimli eşyaya sahip olduktan sonra klandan (clan) çıkabiliriz. Klandan (clan) çıktıktan/ayrıldıktan sonra Contribution Restoration Certificate eşyası kaybolacak ve NP’leriniz geri gelecek.

İşlem bu kadar basit. Fakat eşyayı kullanmak ve NP’lerinizi geri almanız için bazı şartlar bulunuyor. Bu şartlar ise şöyle;

1- Eşyayı kırdırmak için Isiloon kesilmiş bir klanda yer almanız gerekiyor. Yani, klanın kolluğunun en az A5 (Accredited Knight 5) olması gerekiyor. Bunun için de klana yaklaşık 1 milyon NP basılmış olması gerekiyor.

2- Klandan çıktığınızda NP’nin geri gelmesi için, bulunduğunuz klanın pelerin atını (Caitharos) kesmiş olması gerekmektedir. Yani, klanın en az G3 (fakat pelerin atı görevi yapılmış olmak zorunda, görevin ardından klanın rütbesi Knight 3 Grade (yani, G3) yerine Training Knight 3 oluyor. Bu detaylara çok dikkat etmelisiniz. Yoksa eşyayı boşuna satın almış olabilirsiniz.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.